بایگانی خبر

دوره‌های برگزار شده در موسسات آموزش عالی آزاد تحت عنوان DBA و MBA  فاقد اعتبار لازم است.

براساس گزارش دبیرخانه هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی و با استناد به نامه شماره 123429/2 مورخ 09/06/1400 معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دوره‌های برگزار شده در موسسات آموزش عالی آزاد تحت عنوان DBA و MBA که با عناوین دکتری مدیریت حرفه‌ای کسب و کار و همچنین کارشناسی ارشد مدیریت حرفه‎‌ای کسب و کار در ادارات و سازمان‌های دولتی ارائه می‌گردد، به هیچ عنوان معادل، مشابه و یا همتراز مدرک دانشگاهی نمی‌باشد.

 بر اساس گزارش پایگاه استنادی WoS(ISI) مقالات پراستناد  دانشگاه خلیج فارس به 10 عنوان رسید

بر اساس آخرین گزارش برگرفته از پایگاه استنادی WoS(ISI) تعداد مقالات پر استناد (Highly Cited Paper) دانشگاه خلیج فارس به ۱۰ مقاله رسیده است، در این میان می توان به تعداد ۵ مقاله چاپ شده در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد که به این لیست افزوده شده اند. ‏"Highly Cited Paper" به مقالاتی گفته می شود که بر اساس تعداد ارجاعات شمرده شده توسط پایگاه ESI ،میزان ارجاعات این مقالات جزو 1% مقالات برتر دنیا در دسته‌بندی خاص خود قرار گرفته اند. لیست مقالات Highly Cited دانشگاه خلیج فارس به شرح ذیل می باشد:

پیام تبریک دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس به مناسبت آغاز سال تحصیلی

روز یکشنبه مورخ 21 شهریور ماه 1400 دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس آغاز سال تحصیلی را به جامعه دانشگاهی دانشگاه خلیج فارس تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

دانشگاه خلیج فارس در جمع 58دانشگاه های برتر ایرانی در رتبه بندی تایمز

رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) با بیان این که رتبه بندی تایمز ۲۰۲۲ اعلام شد، گفت: با حضور ۱۲ دانشگاه جدید از ایران تعداد دانشگاه‌های ایران در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۲ به ۵۸ مورد افزایش یافت.دهقانی افزود : در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۲، دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، علوم پزشکی ارومیه، آزاد اسلامی نجف آباد، علوم بهزیستی و توانبخشی، علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، علوم پزشکی زنجان، خلیج فارس، علوم پزشکی کاشان، دامغان، صنعتی سهند، علوم پزشکی سمنان و مراغه که سال گذشته در این رتبه‌بندی حضور نداشتند، امسال توانسته‌اند حضور داشته باشند.

اولین دانشجوی بین المللی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد خود دفاع نمود

آقای محمدغلام حکیمی تبعه کشور افغانستان، به عنوان اولین دانشجوی بین المللی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس، روز دوشنبه 1 شهریور از پایان نامه  کارشناسی ارشد خود در رشته علوم و مهندسی باغبانی گرایش درختان میوه  دفاع نمود.

عنوان پایان نامه ایشان اثر نانوسیلیس، سیلیکون و اسانس نعناع فلفلی بر عمر پس از برداشت انار به راهنمایی آقای دکتر عبدالعلی حسامی و خانم دکتر لیلا کرمی بصورت وبینار با حضور اساتید و دانشجویان برگزار گردید.

 تفاهم نامه همکاری دانشگاه سانیو ایتالیا و دانشگاه خلیج فارس

پژوهشگران و دانشگاه‌های کشور ایتالیا رتبه اول را در بین شرکای بین المللی دانشگاه خلیج فارس دارا می باشند. نظر به عضویت دانشگاه خلیج فارس در کارگروه مرجع ملی همکاری‌های علمی بین المللی با ایتالیا، توسعه روابط و پلتفرم‌های همکاری با دانشگاه‌های این کشور جزء اولویت برنامه های دفتر امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه خلیج فارس قرار دارد.

دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه روز کارمند را به کارکنان دانشگاه تبریک گفت.

ضمن گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، روز کارمند بر همه‌ کارمندان پرتلاش ایران زمین و به ویژه کارمندان دانشگاه خلیج فارس مبارک باد!
در این روز گرامی، مراتب سپاسگزاری خود را از همه عزیزانی که در این دوران سخت و طاقت فرسای همه گیری ویروس کرونا، همچنان با دقت و پشتکار فعالیت های خود را دنبال‌کردند و از هیچ کوشش و تلاشی در راه عمل به مسوولیت ها، بهبود امور و اعتلای دانشگاه دریغ نکردند اعلام می کنم.

نشست مجازی در مورد حاکمیت و ایدئولوژی طالبان در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد

"پیامدهای حاکمیت ایدئولوژی طالبان بر منطقه با تاکید بر مبانی تاریخی سلفی‌گری" عنوان نشست مجازی بود که  عصر روز چهارشنبه  سوم شهریورماه ۱۴۰۰‌ از سوی گروه تاریخ دانشگاه خلیج فارس با همکاری انجمن ایرانی تاریخ شعبه بوشهر تشکیل شد.  دکتر حسن الهیاری، رئیس انجمن ایرانی تاریخ شعبه بوشهر و دبیر نشست از  اهمیت موضوع و مقدمات طی شده سخن به میان آورد و افزود: در این برنامه، یکی از فعالان رسانه ای  افغانستان به شرح فضای اجتماعی افغانستان در حال حاضر و پس از تسلط طالبان پرداخت . 

شش رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه خلیج فارس ایجاد می شود

دفتر گسترش آموزش عالی، با ایجاد شش رشته گرایش در دانشگاه خلیج فارس موافقت کرد. 

دکتر عبدالمجید مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس، از تاسیس رشته گرایش های جدید خبر داد و افزود:  این دانشگاه در شش رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد از مهرماه ۱۴۰۰ پذیرش دانشجو خواهد داشت.

 این رشته ها عبارتند از:

 1- کارشناسی ارشد ناپیوسته مهندسی شیمی گرایش پلیمر،

2- کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، هوش مصنوعی،

3- کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی- علوم داده،

4- کارشناسی ارشد نانوفیزیک،