انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه سانیو ایتالیا و دانشگاه خلیج فارس

تاریخ انتشار: دوشنبه 8 شهریور 1400
responsive image

پژوهشگران و دانشگاه‌های کشور ایتالیا رتبه اول را در بین شرکای بین المللی دانشگاه خلیج فارس دارا می باشند. نظر به عضویت دانشگاه خلیج فارس در کارگروه مرجع ملی همکاری‌های علمی بین المللی با ایتالیا، توسعه روابط و پلتفرم‌های همکاری با دانشگاه‌های این کشور جزء اولویت برنامه های دفتر امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه خلیج فارس قرار دارد.

به گفته دکتر آرش خسروی، مدیر امور بین الملل دانشگاه خلیج فارس، تفاهم نامه مذکور در مرداد 1400 با امضای روسای دو دانشگاه، جناب آقایان دکتر عبدالمجید مصلح و دکتر جراردو کانفورا رسمیت یافته است. اولویت های پژوهشی و آموزشی در حوزه‌های زیست شناسی، کشاورزی و دامپزشکی در نظر گرفته شده است اگرچه در صورت تمایل طرفین امکان بسط به سایر موارد نیز وجود دارد.

برنامه های متعددی در راستای افزایش تعاملات علمی و فرهنگی دو دانشگاه پیش بینی شده است که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تبادل اعضای هیات علمی آموزشی و پژوهشی
  • مقالات و انتشارات مشترک  
  • تبادل دانشجویان تحصیلات تکمیلی
  • بازدید کارکنان فنی و اداری هر دانشگاه از دانشگاه دیگر
  • سازماندهی رویدادها، برنامه‌ها، سمینارها و وبینارهای مشترک

دکتر خسروی افزود: در جهت تحقق اهداف و اجرایی سازی تفاهم نامه آقای دکتر وحید مرشدی و خانم دکتر مارینا پائولوچی از طرف دو دانشگاه بعنوان هماهنگ کننده انتخاب شده اند. دانشگاه سانیو در رنگینگ تایمز در رتبه 400 تا 500 جهانی و رتبه 102 در بین دانشگاه‌های جوان دارد. این دانشگاه در رشته های کسب و کار، اقتصاد، مهندسی الکترونیک، مهندسی انرژی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، بایوفناوری، زیست شناسی، زمین شناسی، محیط زیست و حقوق فعال می باشد. دانشگاه در شهر بنه ونتو ایتالیا قرارداد روزگاری در عهد رم باستان مرکز تجاری مهمی محسوب می شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/university-sannio