بایگانی خبر

مصوبات شورای آموزش عالی استان بوشهر در خصوص بازگشایی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی

با عنایت  به مصوبه هشتاد و هفتمین جلسه ستاد مبارزه با کرونای کشور به تاریخ 1400/7/10  مبنی بر لزوم از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه ها  و موسسات آموزش عالی درکوتاه ترین زمان ممکن و پیرو نامه معاون محترم آموزشی وزارت عتف در تاریخ 1400/7/17 مبنی بر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی (عضو هیات علمی - عضو غیر هیات علمی و دانشجویان) و نامه وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری به تاریخ 1400/7/21 در خصوص ضرورت آغاز و تداوم آموزش‌های حضوری در دانشگاه‌ها، پس از بحث و بررسی تصمیمات زیر اتخاذ شد:

همکاری علمی و فناوری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با دانشگاه خلیج فارس توسعه می یابد

نشست امیر دریادار ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به همراه امیرفاضل نیا، فرمانده فنی نداجا، امیرنصیری، فرمانده پایگاه دریایی بوشهر با دکتر عبدالمجیدمصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس و معاونین و مدیران در خصوص بررسی راه های همکاری دوجانبه روز چهارشنبه مورخ 28 مهرماه 1400 در سالن جلسات حوزه معاونت پژوهش و فناوری انجام شد.

راهنمای نام نویسی دانشجویان نوورود دوره  کارشناسی ارشد دانشگاه خلیج فارس

راهنمای نام نویسی دانشجویان نوورود دوره  کارشناسی ارشد دانشگاه خلیج فارس

همراه با شادباش به پذيرفته شدگان ارجمند آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1400-1401، دانشگاه خلیج فارس توجه پذيرفته شدگان گرامی را به نکته ‏های زير جلب مي­نمايد.

 :: فرآیند پذیرش و نام نویسی شما در این دانشگاه در دو مرحله (1) نام نویسی اینترنتی و (2) ارسال مدارک(از طریق پست) می باشد و انجام هر دو مرحله، بایسته است.

مرحله 1:  نام نویسی اینترنتی

دومین گزارش هفته: شرکت ارتعاش الکترونیک آروج

در یک روز پاییزی برآن شدیم تا سری بزنیم به یکی از این شرکت ها، ارتعاش الکترونیک آروج،  شرکتی است که با مسئولیت محدود در خرداد ماه سال 1395 تاسیس گردید و  در تاریخ اردیبهشت ماه 1399 به عنوان شرکت دانش‌بنیان بر روی محصول مکانیاب اکوستیک لوله های پلی اتیلن گاز شهری تایید گردید و کار خود را شروع کرد.

شهرداری بوشهر از ظرفیت علمی دانشگاه خلیج فارس استفاده می‌کند


روز دوشنبه مورخ ۲۶ مهرماه سال ۱۴۰۰ دانشگاه خلیج فارس در سالن اجتماعات سلیمان سیرافی مجتمع فناوری مروارید میزبان شورای شهر و شهردار بندر بوشهر بود.

در این نشست ابتدا دکتر عبدالمجید مصلح، رییس دانشگاه خلیج فارس، در خصوص تاریخچه نواحی نوآور در جهان به نکاتی اشاره کرد و گفت: تاریخچه نواحی نوآور در جهان قدمت بسیار دارد و در کشور ما نیز چند سالی این موضوع درحال شکل گیری است.

مصلح، افزود: مجوز پنج ناحیه نوآور درکشور از جمله خراسان، یزد، تبریز، اصفهان و بوشهر صادر شده است و اسناد بالادستی آن نیز تهیه و ابلاغ شده است.

امپراتوری آمریکا و حمله به عراق/ ترجمه حسین مهتدی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «امپراتوری آمریکا و حمله به عراق» نوشته محمد حسنین هیکل با ترجمه حسین مهتدی، دانشیار دانشگاه خلیج‌فارس از سوی مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه منتشر شد.

آیین معارفه دانشجویان نوورود دانشگاه خلیج فارس با حضور مسئولان و تعداد محدودی از دانشجویان به صورت مجازی برگزار شد.

آیین معارفه دانشجویان نوورود دانشگاه خلیج فارس روز چهارشنبه 21 مهرماه  با حضور دکتر عبدالمجید مصلح ریاست دانشگاه، مسئولان و تعداد محدودی از دانشجویان نوورد و به صورت مجازی در سالن اجتماعات دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه ضمن تبریک فرارسیدن آغاز سال تحصیلی جدید گفت: بسیار مفتخریم که برای 4 سال زمان تحصیل خود، دانشگاه خلیج فارس را انتخاب نموده اید و امیدواریم ما مجموعه دانشگاه به عنوان تسهیلگر بتوانیم زمینه رسیدن شما عزیزان به اهداف هایتان را فراهم نماییم.

کسب عنوان برگزیده بخش شعر ترجمه جشنواره ملی شعر دانشجویی توسط دانشجوی دانشگاه خلیج فارس

اختتامیه دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی، سه‌شنبه ۲۰ مهر، همزمان با روز بزرگداشت حافظ شیرازی در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار و از دانشجویان برگزیده تقدیر شد. در اختتامیه این جشنواره و با رای داوران، خانم آزاده باصولی از دانشجویان کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه خلیج فارس، برگزیده بخش شعر ترجمه این جشنواره ملی شعر دانشجویی گردید.

این جشنواره ملی در بخش های شعر کلاسیک، شعر آزاد، شعر نیمایی، شعر ترجمه و پژوهش ادبی برگزار گردید که خانم آزاده باصولی در بخش شعر ترجمه و با سه ترجمه از شعرهای منوچهر آتشی، علی باباچاهی و محمدرضا نعمتی‌زاده حضور یافتند.

صنایع جنس چینی می خرند اما تولیدات جوانان ایرانی نه!

در پردیس فناوری دانشگاه خلیج فارس یک مجتمع فناوری وجود دارد که در این مجتمع شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر شدند و فعالیت‌های کارآفرینانه در این شرکت‌ها انجام می‌شود.

 در گزارش امروز قرار است یک شرکت در زمینه الکترونیک را معرفی کنیم،شرکت« آریا من». 

موفقیت تیم دانشجویی دانشگاه خلیج فارس در جشنواره علمی اروپا

تیم دانشجویی دانشگاه خلیج فارس که در جشنواره علمی اروپا مورخ 9 لغایت 12 مهرماه در شهر گراندا اسپانیا شرکت کرده بود، به عنوان تیم برگزیده جهانی جهت انجام پروژه آزمایش هرشل، انتخاب گردید.