بایگانی خبر

 دکتر مجتبی اسماعیل زاده به سمت رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه منصوب شد

طی حکمی از طرف دکتر محمد مدرسی رییس دانشگاه خلیج فارس، دکتر مجتبی اسماعیل زاده به سمت رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه منصوب شد.

متن حکم بدین شرح استت:

جناب آقای دکتر مجتبی اسماعیل زاده
عضو محترم هیات علمی گروه مهندسی مکانیک

با سلام و احترام،

رئیس دانشگاه خلیج فارس: ما هر آنچه امنیت داریم از دلاوری های پاسداران این مرزو بوم است.
رئیس دانشگاه خلیج فارس: ما هر آنچه امنیت داریم از دلاوری های پاسداران این مرزو بوم است.

دکتر محمد مدرسی در مراسم تجلیل از ایثارگران دانشگاه خلیج فارس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا , امام شهدا گفت:  برخود لازم می‌دانم در هر مقطعی که صحبت می‌کنم یاد و خاطره سردار دل‌ ها حاج قاسم سلیمانی که در اوج، اعتبار و عزت خود را همواره سرباز وطن، اسلام و ولایت می‌دانست، گرامی بدارم.

مدرسی ابراز امیدواری کرد: انشاالله ما نیز بتوانیم سرباز خوبی در نظام، ولایت و دفاع از جمهوری اسلامی باشیم.

راهنمای نام نویسی دانشجویان نوورود دوره کارشناسی( پذیرفته شدگان با کنکور سراسری و سوابق تحصیلی) دانشگاه خلیج فارس

همراه با شادباش به پذيرفته شدگان ارجمند آزمون کارشناسی سال تحصیلی 1402-1401، دانشگاه خلیج فارس توجه پذيرفته شدگان گرامی را به نکته ‏های زير جلب مي ­نمايد.

::فرآیند پذیرش و نام نویسی شما در این دانشگاه در دو مرحله است:

(1) نام نویسی اینترنتی

(2) ارسال مدارک (از طریق پست) می باشد و انجام هر دو مرحله، بایسته است.

مرحله 1:  نام نویسی اینترنتی

برای انجام مرحله نام نویسی اینترنتی به  سامانه نام نویسی اينترنتي

دانشگاه خلیج فارس آغاز هفته دفاع مقدس را در امتداد اربعین گرامی داشت

دانشگاه خلیج فارس، با حضور مسؤلین و کارکنان دانشگاه خلیج فارس و با عطر افشانی قبور شهدا، آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی‌داشت.

دکتر مدرسی، رئیس دانشگاه خلیج فارس، ضمن عرض تسلیت ایام حزن و اندوه اهل بیت(ع) از خداوند منان خواست که خداوند ما را از رهروان راستین اهل بیت قرار دهد چرا که راه نجات ما تمسک به اهل بیت(ع) است.


مدرسی عنوان داشت: اولین برنامه هفته دفاع مقدس را شروع کردیم، هشت سال دفاع مقدسی که ابهت ابرقدرت‌های شرق و غرب را در هم شکست و به اقتدار و غرور ملی ما افزود.

معرفی 4نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان برترین های کشور در حوزه ارتباط با صنعت

از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری چهار تن از اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان برترین های کشور در حوزه ارتباط با صنعت و دانشگاه معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس؛ دکتر احمد آذری عضو هیات علمی گروه مهندسی شیمی، دکتر احمد کشاورز عضو هیات علمی گروه مهندسی برق از اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت هستند.

همچنین؛ مجریان طرح برگزیده دانشگاهی سال ۱۴۰۰ دانشگاه خلیج فارس نیز، دکتر حامد گرگین پور عضو هیات علمی گروه مهندسی برق،

دفتر همکاری های دانشگاه خلیج فارس و پالایشگاه گاز فجر جم ایجاد شد

دکتر محمد مدرسی رئیس دانشگاه خلیج فارس در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه گفت: در تفاهم نامه همکاری که با شرکت پالایشگاه گاز فجر جم داشتیم،  این دانشگاه و شرکت گاز فجر جم دفتر همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی را  در هر دو موسسه برپا می‌کنند.

مدرسی افزود:  اکنون ما یک دفتر در  شرکت گاز فجر جم ایجاد کرده ایم و همکاران هیات علمی که طرح های پژوهشی مشترک دارند و یا دوره‌های کوتاه مدت با صنعت برگزار می کنند،  می توانند از این دفتر استفاده نمایند.

رییس دانشگاه خلیج فارس: امروزه رعایت استاندارد در ارائه خدمات و کالا حداقل نیازمندی های جامعه بشری است

در نشست مشترک دانشگاه خلیج فارس و اداره کل استاندارد بر ضرورت همکارهای آموزشی، پژوهشی و استاندارد سازی خدمات و تجهیزات تاکید شد.

در این شست محمد رحیم بهره مند میرکل استاندارد بوشهر گفت: ما ازارتباط با دانشگاه استقبال می کنیم و کار ما استانداردسازی تجهیزات، خدمات و رعایت کیفیت کالاها است.
مدیرکل استاندارد بیان داشت: امروز بیشتر وقت ما صرف مسائل اجرایی می شود و برای فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی نیازمند کمک دانشگاه هستیم، ما آزمایشگاه های متعددی با تجهیزات مناسب و کافی برای طرح های تحقیقاتی و کارهای پژوهشی مشترک داریم.

بهرهمند افزود:

 برگزاری دوره آموزشی عملیات تصفیه آب صنعتی

به گفته دکتر امیر رستمی مدیر مرکز آموزش‌ های پیشرفته دانشگاه خلیج فارس، دوره آموزشی عملیات تصفیه آب صنعتی توسط اداره آموزش پالایشگاه فجر جم برگزار گردید.

وی افزود: در این دوره بر اساس نیازسنجی آموزشی صورت گرفته موضوعات مختلف از جمله: لزوم تصفیه آب، معرفی انواع آلودگی و ناخالصی آب های صنعتی، ساختمان انواع صافی ها، طرز کار با آنها و … مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر رستمی یادآور شد: دوره مذکور توسط دکتر رضا آذین رئیس مرکز پژوهشی نفت و گاز دانشگاه خلیج فارس و از اساتید برجسته این حوزه تدریس شد.

 امضاء تفاهم نامه بین شرکت پالایش گاز فجر جم و دانشگاه خلیج فارس

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه به منظور همکاری های مشترک علمی، پژوهشی و فناوری تفاهم نامه همکاری مشترکی میان دانشگاه خلیج فارس و پالایشگاه فجر جم به امضا رسید.
تفاهم نامه همکاری شرکت پالایش گاز فجر جم و دانشگاه خلیج فارس در زمینه آموزشی، آزمایشگاهی، پژوهشی، فناوری و تحقیقات کاربردی امضاء شد.

این تفاهم نامه در راستای رفع نیازها، تنگناها و چالش های فنی عملیاتی و زیست محیطی فی مابین می باشد.

رییس دانشگاه گرجستان با ارسال نامه ای انتصاب دکتر محمد مدرسی به سمت  ریاست دانشگاه خلیج فارس را تبریک گفت

در نامه ای رسمی که به روابط عمومی دانشگاه رسیده است، دکتر کنستانتین توپوریا رییس دانشگاه گرجستان، انتصاب دکتر محمد مدرسی به سمت ریاست دانشگاه خلیج فارس را تبریک گفته و از ایشان برای بازدید از آن دانشگاه دعوت به عمل آورده است.

متن نامه بدین شرح است است:

جناب آقای دکتر محمد مدرسی

رییس محترم دانشگاه خلیج فارس

با سلام