بایگانی خبر

در روز پنجشنبه ۱۶ اردبیهشت ۱۴۰۰ آقای گراوند استاندار محترم استان بوشهر به اتفاق آقای دکتر نظرپور معاون اداری و مالی وزارت علم، تحقیقات و فناوری از پروژه در دست احداث دبیرستان دانشگاه بازدید کردند.
دبیرستان دانشگاه خلیج فارس با زیربنای نزدیک به ۲ هزار متر مربع و در زمینی به مساحت ۲۶۰۰ متر مربع احداث شده و پیش بینی می شود تا مهرماه آتی تکمیل مورد مورد بهره برداری قرار گیرد.
در این بازدید استاندار ضمن تاکید بر سرعت بخشی به فرایند اجرای پروژه، بر تامین و تخصیص اعتبار مورد پروژه در اولین فرصت و با اولویت تاکید کردند.

ساختمان دانشکده مهندسی سیستم های هوشمند و علوم داده دانشگاه خلیج فارس به همراه ۱۲۲ پروژه آموزش عالی از سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، روز پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور  دکتر نظر پور معاون اداری و مالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر، دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس و سایر مسولان استانی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح گردید.

عملیات اجرایی ساختمان دانشکده کسب و کار و اقتصاد  دانشگاه خلیج فارس با حضور دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر، دکترعبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس و سایر مسئولان استانی روز پنج شنبه مورخ  16 اردیبهشت ماه آغاز گردید.

رئیس دانشگاه خلیج فارس در این مراسم گفت: این دانشکده از مصوبات سفر ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۷ به استان بوشهر می باشد، و عملیات اجرایی ساخت آن  در ضلع جنوبی پردیس  اصلی دانشگاه با متراژ ۴۵۰۰ متر مربع (بدون احتساب هم کف) درسه طبقه  آغاز شده است.

کتاب " مبانی نظری و عملی تزریق گاز" تاليف پروفسور رضا آذین رئيس مركز تحقیقات نفت و گاز (OGRC) دانشگاه خلیج فارس و امین ايزدپناهي دانش‌آموخته دانشگاه خليج فارس و کارشناس مرکز تحقیقات نفت و گاز انتشار يافت. مولفان در اين كتاب در خصوص جنبه های مختلف تزریق گاز از عملیات حفظ فشار تا ازدیاد برداشت نفت (EOR) ، ذخیره سازی گاز زیرزمینی (UGS) و جذب و ذخیره کربن (CCS) به بيان مطالبي مي پردازند. در اين كتاب نویسندگان جزئیات و خصوصیات منحصر به فرد و معیارهای خاصي در خصوص، معادلات موازنه مواد، رفتار فاز، مهندسی مخزن، طراحی خوب، جنبه های عملیاتي، امکانات سطح و مسائل زیست محیطی را بيان مي نمايند.

اپلیکیشن فودبر موفق به کسب رتبه ششم و دریافت جایزه یک میلیون تومانی در سومین دوره از رقابتهای ملی نبرد اپلیکیشنها شد. اعضای تیم فودبر امیر صنعتی، سینا علیزاده و روزبه فرح زاده از دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه خلیج فارس بوشهر هستند.

دکتر عبدالمحید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس ظهر امروز چهارشنبه مورخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ گشایش ساختمان دانشکده مهندسی سیستم های هوشمند و علوم داده و آغاز عملیات احداث دانشکده کسب و کار و اقتصاد به صورت ویدیو کنفرانسی توسط ریاست محترم جمهور و با حضور مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، در دانشگاه خلیج فارس خبر داد.ایشان افزود این برنامه با حضور استاندار بوشهر،  دانشگاهیان و سایر مقامات  استان اتفاق خواهد افتاد، و همزمان با آن  122 طرح عمرانی دانشگاه های کشور نیز از محل دانشگاه خلیج فارس روز پنج شنبه 16 اردیبهشت افتتاح خواهد شد.

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: حرکت این دانشگاه به سمت تعامل با جامعه علمی جهان در سال ۹۹ نیز ادامه داشت و در این سال ۱۱۶ مقاله مشترک با همکاران بین‌المللی تولید شده‌است.

عبدالمجید مصلح روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، با بیان اینکه حرکت به سمت حضور در عرصه بین‌المللی از دستاوردهای این دانشگاه در هشت سال اخیر است، افزود: نسبت مقالات مشترک دانشجویان و استادان دانشگاه خلیج فارس با همکاران بین‌المللی در سال ۹۹ به کل مقاله‌های منتشر شده در این دانشگاه ۳۷.۵ درصد است.

استاندار بوشهر از اجرا شدن پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه تولید و کشت گیاهان سازگار با کم‌آبی در دانشگاه خلیج‌فارس خبر داد و گفت: در این زمینه از محل اعتبارات پروژه‌های تحقیقاتی به تولید و کشت گیاهان سازگار با کم‌آبی کمک می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در بررسی فعالیت دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس در منطقه بنداروز دشتستان با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسین (ع) و قمر بنی‌هاشم (ع) و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز اظهار داشت: فعالیت‌های دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج‌فارس  قابل تقدیر و تحسین است. 

آیین خاتمه یکصد و دهمین پروژه توسعه خوشه های کسب و کار کشور با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در بوشهر برگزار گردید ، و پروژه خوشی صنعتی فرآوری آبزیان بوشهر با پایان مرحله توسعه خوشه‌ای خود به صورت رسمی به شبکه فراگیر خوشه واگذار شد، مطالعه و فعالیت تیم توسعه خوشه ای در بهمن‌ماه ۱۳۹۵ با انعقاد قرارداد فی مابین شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر و دانشگاهخلیج فارس آغاز شده بود، و  عامل توسعه خوشه فرآوری آبزیان دکتر مهدی محمدی عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس می باشد.

در بیست و یکیمن اختتامیه هفته پژوهش وفناوری استانی حمایت هرچه بیشتر دستگاه های دولتی از فعالیت های پژوهش محور و فناورانه مطرح شد.