خبرها

نشست پژِوهشی پژوهشکده
برگزاری شورای پژوهشی مشترک دو پژوهشکده خلیج فارس و پژوهشکده میگوی کشور

برگزاری شورای پژوهشی مشترک دو پژوهشکده خلیج فارس و پژوهشکده میگوی کشور

پژوهشکده میگوی کشور و پژوهشکده خلیج فارس بوشهر، دوم بهمن ماه سالجاری، شورای پژوهشی خود را مشترکا برگزار کردند. روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشکده میگوی کشور؛ دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ ، هشتمین جلسه شورای پژوهشی این پژوهشکده مشترکا با پژوهشکده خلیج فارس بوشهر برگزار شد. این جلسه به پیشنهاد و مدیریت پژوهشکده میگوی کشور، در سالن اجتماعات این پژوهشکده، میزبان اعضای هئیت علمی و مدیران بخش های تخصصی از هر دو پژوهشکده بود. دکتر آیین جمشید معاون پژوهشی ابتدا به معرفی اهداف کلی، بخش ها، تجهیزات، کلیت پروژه های انجام یافته و در حال انجام پرداخت. و ضمن معرفی دستاوردهای پژوهشی، در حوزه تحقیقات، ترویج، فن آوری و نوآوری های محققان در پژوهشکده میگوی کشور به رویکرد کلی تحقیقات در برنامه های آتی اشاره کرد.دکتر دشتیان نسب در ابتدای مراسم با ابراز خرسندی از حضور مدیریت و متخصصان پژوهشکده خلیج فارس بوشهر، هدف اصلی برگزاری این جلسه مشترک را هم افزایی بنیه علمی و برخورداری از تخصص های متنوع افراد حاضر برشمرد. ایشان به مواردی از جمله صدمات محیط طبیعی، بیماریها، تغذیه، شناسایی جایگزین های مناسب غذایی در چرخه تولید آبزیان، امنیت زیستی، فرآوری، عرضه داخلی و خارجی محصولات آبزیان، حفاظت دریا، کاربردی کردن پایان نامه های دانشجویی اشاره کردند و به خاطر چالش های موجود در حوزه صید و صیادی و آبزی پروری، مشارکت این دو مجموعه پژوهشی را بسیار مهم دانست. دکتر صنعتی، رئیس پژوهشکده خلیج فارس بوشهر متقابلا با یادآوری سوابق تعاملات دو پژوهشکده در سالیان گذشته، و با هدف استاندارد کردن تعاملات پیش رو، از مشارکت آتی دو مجموعه استقبال کرد. ایشان ضمن معرفی گروه ها و هسته های تحقیاتی فعال در مجموعه خود ، بر مزایای استفاده از شناور تحقیقاتی و امکان مطالعات دریایی دور از ساحل، امکان اشتراک منابع و امکانات آزمایشگاهی متنوع، بنیه علمی و منابع مالی پژوهشی در صورت اقدامات مشترک دو پژوهشکده اشاره کرد. در این جلسه تک تک اعضای شورای پژوهشی هر دو پژوهشکده، تخصص و حوزه تحقیقاتی خود را معرفی کردند و همچنین دیدگاه های خود در زمینه اشتراکات کاری، کمبود ها و پتانسیل های مشارکت و موانع فعلی در برخورداری از امتیازها را برشمردند. هر دو مجموعه بر تعاملات بیشتر با بخش صنعت و رفع موانع تولید تاکید کردند.

مراسم بزرگداشت روز زن
مراسم بزرگداشت مقام زن با حضور دکتر مدرسی برگزار شد

مراسم بزرگداشت مقام زن با حضور دکتر مدرسی برگزار شد

دکتر محمد مدرسی، رئیس دانشگاه خلیج فارس، صبح امروز پس از تجدید میثاق با شهدا در مراسم بزرگداشت مقام زن که به مناسبت ولادت حضرت زهرا سلام (س)، روز زن و روز مادر با حضور کارکنان زن دانشگاه در سالن ابن سینا دانشگاه خلیج فارس برگزار شد حضور یافت. مدرسی تصریح کرد، خرسندم که در اولین حضور رسمی خود در خدمت بانوان عزیز دانشگاه هستم و تمام تلاش خود را به حول و قوه الهی به کار خواهم گرفت تا بتوانم خدمتی موثر به جامعه دانشگاهی خصوصاً از جایگاه نیروی انسانی و کارمندی و به تعبیر مقام عالی وزارت یاوران علمی و همکاران هیات علمی داشته باشم مدرسی، رضایتمندی همکاران در مجموعه را جزو اولویت های فکری و برنامه‌های خود خواند و افزود: شروع جلسه کاری بنده با حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بوده و امیدوارم که بتوانم خدمت ویژه‌ای را به بانوان گرانقدر که هم در اینجا کارمند هستند و هم نقش سکانداری خانواده را بر عهده دارند و ستون محکم خانواده هستند و قرار است نسل های خوب آینده را آنان تربیت کنند ارائه کنم. وی ادامه داد: در سایه تلاش زنان است که نسل های خوب ساخته و تربیت می شوند. مدرسی ازتلاش های رییس پیشین دانشگاه قدر دانی نمود و اضافه کرد در ادامه حتما از نظرات ایشان بهره مند خواهیم شد . عبدالمجید مصلح رئیس پیشین دانشگاه نیز با حضور در این مراسم به یادآوری برنامه های سال های گذشته روز زن پرداخت و تصریح کرد: بنده در طول دوران مدیریتی خود از انتخاب هایی که از میان بانوان برای انجام امور دانشگاه داشته‌ام هرگز پشیمان نشدم و برای دکتر مدرسی عزیز هم آرزوی توفیق در راستای انجام رسالت خطیر خود در دانشگاه خلیج فارس را دارم.

ادای احترام به قبور شهدا
اولین اقدام، تجدید میثاق با شهدا

اولین اقدام، تجدید میثاق با شهدا

دکتر محمد مدرسی، رئیس جدید دانشگاه خلیج فارس در اولین اقدام خود با حضور در گلزار شهدای دانشگاه با شهیدان تجدید بیعت کرد. دکتر محمد مدرسی رئیس جدید دانشگاه خلیج فارس، صبح امروز با همراهی تعدادی از کارکنان دانشگاه بر سر قبور مطهر شهیدان گمنام دانشگاه حضور یافت و پس از غبار روبی و ادای احترام به شهیدان، ابراز امیدواری کرد که بتواند قدم های استواری در مسیر اهداف متعالی شهیدانی که جانشان را فدای نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند بردارد و ادامه دهنده راهشان باشد.

دکتر مدرسی
دکتر محمد مدرسی به سمت سرپرست دانشگاه خلیج فارس منصوب شد

دکتر محمد مدرسی به سمت سرپرست دانشگاه خلیج فارس منصوب شد

روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس به نقل از وزات علوم، تحقیقات و فناوری؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر «محمد مدرسی» را به عنوان سرپرست «دانشگاه خلیج فارس» معرفی کرد. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زلفی‌گل در این حکم خطاب به سرپرست منصوب شده آورده است؛ انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، روحیۀ انقلابی، راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران و یاوران علمی (کارکنان)، تمامی امکانات مادی و معنوی دانشگاه را جهت تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اسناد بالادستی، مرجعیت و دیپلماسی علمی، توسعه همه جانبه علم و فناوری، آموزش پژوهش‌محور، پژوهش آموزش‌محور، مهارت‌افزایی، کارآفرینی، فرهنگ‌سازی کارتیمی و گروهی و در نهایت اجرای تمامی محورهای سند «دانشگاه اسلامی» به کار گیرید. توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم. دکتر محمد مدرسی، استادیار دانشکده مهندسی کشاورزی دانشگاه خایج فارس است. از سمت‌های اجرایی وی می‌توان به ریاست دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس اشاره کرد. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های «دکتر عبدالمجید مصلح» رئیس سابق دانشگاه خلیج فارس، در مدت تصدی این مسئولیت‌ها قدردانی کرد. ‌ دکتر محمد مدرسی، دومین رئیس دانشگاه از شهرستان جم و ریز استان بوشهر، که سکانداری دانشگاه مادر استان را بر عهده گرفته است.

رویدادها

بیست و هفتمین سمینار جبر ایران
18 اسفند
بیست و هفتمین سمینار جبر ایران

مانده تا رویداد

همایش ملی تاریخ، فرهنگ و تمدن خلیج فارس؛ بسترهای تاریخی مناسبات فرهنگی، اجتماعی واقتصادی خلیج فارس
10 اردیبهشت
همایش ملی تاریخ، فرهنگ و تمدن خلیج فارس؛ بسترهای تاریخی مناسبات فرهنگی، اجتماعی واقتصادی خلیج فارس

مانده تا رویداد

دانشگاههای نسل سوم و چهارم: آیا واقعا آمادگی در ایران وجود دارد؟
8 دی
دانشگاههای نسل سوم و چهارم: آیا واقعا آمادگی در ایران وجود دارد؟

برگزار شده

وبینار رایگان آشنایی با کوچینگ
6 دی
وبینار رایگان آشنایی با کوچینگ

برگزار شده

اطلاعیه‌ها

پذیرش بدون آزمون
فراخوان پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه خلیج فارس
تبت نام دانشجویان نو ورود
اطلاعیه نام نویسیدانشجویان نوورود 1400 (تکمیل ظرفیت)
مهلت انتخاب رشته
تمدید مهلت انتخاب رشته و پذیرش رشته محل های جدید درمرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد
اطلاعیه امریه سربازی
جذب سرباز امریه اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی منابع آب

تقویم آموزشی

 •  
  • شنبه 9 بهمن 1400
  • انتخاب واحد
 •  
  • شنبه 16 بهمن 1400
  • شروع کلاس‌ها
 •  
  • یکشنبه 24 بهمن 1400
  • حذف و اضافه
 •  
  • سه شنبه 20 اردیبهشت 1401
  • ارزشیابی استادان و کارت ورود به جلسه
 •  
  • دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
  • حذف نهایی
 •  
  • پنجشنبه 19 خرداد 1401
  • پایان کلاس‌ها

درباره دانشگاه خلیج فارس

الهام‌بخش، کارآفرین، نوآور

بیش‌ از
97
رشته/گرایش
بیش‌ از
250
عضو هیأت علمی تمام وقت
بیش‌ از
8640
دانشجوی فعال
بیش‌ از
20000
دانش‌آموخته