پیام تبریک دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس به مناسبت آغاز سال تحصیلی

تاریخ انتشار: یکشنبه 21 شهریور 1400
responsive image

روز یکشنبه مورخ 21 شهریور ماه 1400 دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس آغاز سال تحصیلی را به جامعه دانشگاهی دانشگاه خلیج فارس تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

همکاران گرامی، استادان و کارمندان ارجمندو دانشجویان عزیز دانشگاه خلیج فارس
فرارسیدن سال تحصیلی 1401-1400  را خدمت جامعه دانشگاهی دانشگاه خلیج فارس تبریک عرض نموده و در این شرایط فراگیری ویروس کرونا، برای یکایک اعضای جامعه دانشگاهی دانشگاه خلیج فارس آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.
امسال، دومین سالی است که با محدودیت ها و شرایط کرونایی به پیشواز  سال تحصیلی جدید می رویم. بدون تردید با وجود همه تلاش هایی که برای فعال نگه داشتن نظام آموزشی از طرف مجموعه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه صورت گرفته است، تنگناهای فضای مجازی، وجود فاصله و عدم امکان ارتباط چهره به چهره، نارسایی هایی را در نظام آموزشی ایجاد کرده است. اما با وجود همه این چالش ها و تنگناهای حاصل از شرایط کرونایی،  آموزش عالی کشور توانسته است با بهره برداری از زیرساخت های فناوری اطلاعات، خدمات خود را بدون وقفه و به صورت پایدار به جامعه هدف خود ارایه کند، که تلاش های صورت گرفته در این مسیر، به راستی شایسته قدردانی  از همه فعالان این عرصه است.  از سوی دیگر می توان گفت شرایط پیش آمده، هر چند خالی از  برخی کاستیها نبوده است، فرصتی ارزشمند برای ایجاد تغییرات پاردایمی در نظام آموزش عالی را ایجاد کرده است. بی تردید این شرایط نوین،  فرصتی یگانه برای تبدیل و ارتقای نظام یادگیری و آموزشی از یک نظام استاد محور به یک نظام دانشجو محور است. در پارادایم جدید یادگیری مساله و هدف دانشجو است و دانشجو در این نظام بر اساس حق انتخابی که محترم شمرده می شود در فرایند برنامه ریزی درسی مشارکت دارد. در این نظام نوین، دانشجو به عنوان بازیگر کلیدی در فرایند یادگیری ایفای نقش می کند و سایر عناصر نظام آموزشی از جمله استادان و کارکنان دانشگاه به عنوان تسهیلگر، راهنما و مشاور، مجموعه نظام آموزشی را راهبری می کنند.
در طول سال تحصیلی گذشته تعدادی از اعضای خانواده بزرگ دانشگاه خلیج فارس اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، خود یا خانواده آنان  درگیر بیماری کرونا شدند و‌برخی نیز در این میان عزیزان خود را از دست دادند. برای تمامی عزیزانی که از مرحله بیماری عبور کرده اند و اکنون با سلامتی سال تحصیلی جدید را شروع می کنند آرزوی تندرستی داریم و خدای بزرگ را شاکریم که نعمت سلامتی را به آنان عطا کرده است. همچنین به روح همه درگذشتگان خانواده دانشگاه درود می فرستیم و  برای آنان رحمت و مغفرت الهی آرزو می کنیم و یادشان را گرامی می داریم.
در پایان از تلاش ایثارگرانه جامعه سلامت کشور و به ویژه همکارانمان در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر سپاسگزاری نموده برایشان آرزوی سلامتی و سربلندی داریم. از درگاه  خدای متعال می خواهیم سال تحصیلی جدید را سال پایان همه گیری ویروس کرونا قرار دهد و حافظ همه مردم جهان و به ویژه ملت عزیز ایران و به طور خاص خانواده بزرگ دانشگاه خلیج فارس و جامعه سلامت استان بوشهر باشد.