بایگانی خبر

پرسمان( مصاحبه) دکتری ۱۴۰۱ دانشگاه خلیج فارس

پذیرش دانشجو در رشته های غیرپزشکی دکتری از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور انجام و داوطلبان واجد شرایط برای شرکت در مرحله دوم آزمون، توسط سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه معرفی و از طریق برگزاری آزمون اختصاصی (در صورت لزوم)، بررسی سوابق و مدارک علمی و مصاحبه علمی حضوری، مورد ارزیابی قرار می گیرند. پذیرش نهایی و معرفی داوطلبان واجد شرایط به دانشگاه برای ثبت نام براساس جمع بندی نتایج این دو مرحله توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سنجش و پذیرش داوطلبان در دوره دکتری آموزشی-پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:

1- آزمون متمرکز (50 درصد)

دانشگاه خلیج فارس در حوزه زیست فناوری رتبه الف را کسب کرد

در ارزیابی وزارت عتف ازبین 100 دانشگاه و پژوهشگاه که در حوزه زیست فناوری فعال هستند، دانشگاه خلیج فارس در میان 5 دانشگاه و پژوهشگاه برتر، رتبه الف را کسب کرد.

عملکرد موسسات آموزشی و پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعال در حوزه زیست فناوری در سال ۱۴۰۰ مورد ارزیابی قرار گرفت ودر این ارزیابی و پایش گزارش عملکرد، ۱۵ دانشگاه و پژوهشگاه که در مأموریت‌های مصوبه زیست‌فناوری دستاورد های برتری داشته انتخاب و شایسته تقدیر شدند.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در ۳ حوزه بوشهر شروع شد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خلیج فارس و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان بوشهر اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته با شرکت ۸ هزار و ۶۰۳ داوطلب در این استان آغاز شده است و ۳ روز ادامه دارد.

دکتر محمود افشاری افزود: ۵ هزار و ۳۱۹ نفر از این داوطلبان در دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر (عالی‌شهر) و ۳ هزار و ۲۸۴ نفر در شهرستان‌های دشتستان و جم در آزمون شرکت دارند.

افشاری بیان داشت:12 تن از شرکت کنندگان در حوزه بوشهر و 11 تن در حوزه های شهرستان دشتستان وجم معلول هستند.

خیام خوانی بوشهری، درمان پوچی فلسفی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس به نقل از ایسنا/بوشهر برنامه شما برای ۲۴ ساعت آخر زندگیتان چیست؟ شاید سوال سختی باشد، اما زمانی که به عنوان جاشو در یک شهر بندری قرار است دل به دریای سیاه و جنگ با طبیعت بروید، احتمال به این موضوع زیاد فکر می‌کنید.

 جواب بسیاری از مردم بندر بوشهر مشخص است. ما اگر از نبرد با طبیعت سالم به ساحل برگردیم، ساعات باقی‌مانده را به شادی خواهیم پرداخت. این مواجهه با فلسفه چیستی زندگی و پاسخ دادن به آن از طریق شادی، درونمایه اشعار یکی از نامدارترین شاعران ایرانی است.

ن دانشگاه خلیج فارس و شرکت تفاهم

در حاشیه ۲۶مین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه خلیج فارس و شرکت توسعه فناوری همیار مهندسی (تفاهم) وابسته به گروه انرژی پاسارگاد، در توسعه و استفاده از شبیه‌ساز بومی رتینا امضا شد.

این شبیه‌ساز برای مطالعه مخازن نفت و گاز استفاده می‌شود و کاملا در داخل کشور توسعه داده شده است.

تولید انرژی پاک از منابع تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر

نشست تولید انرژی پاک از منابع تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر با تمرکز بر تحلیل انرژی واحد های صنعتی در دانشگاه خلیج فارس تشکیل شد.
محمد محمدی باغملایی محقق پسادکتری در دانشگاه مموریال کانادا گفت: این نشست با هدف انتقال تجربیات در حوزه مهندسی و تحلیل انرژی به دانشجویان دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برگزار شد.
وی در این نشست، به عنوان فعال در بخش مهندسی انرژی چندین شرکت و با توجه تعهد های ملی و بین المللی موجود در راستای کاهش گازهای گل خانه ای، روش های ساده تا پیچیده ی تحلیل انرژی واحدهای صنعتی را تشریح کرد.

در حکمی از طرف رییس دانشگاه خلیج فارس: دکتر ملک حسین شهریاری به عنوان معاون پشتیبانی و عامل مالی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی منصوب شد.

دکتر محمد مدرسی رییس دانشگاه خلیج فارس، دکتر ملک حسین شهریاری را به عنوان معاون پشتیبانی و عامل مالی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی منصوب کرد.

متن حکم بدین شرح است:

جناب آقای دکتر ملک حسین شهریاری
عضو محترم هیات علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی

با سلام و احترام

 استاد ادبیات دانشگاه خلیج فارس: استفاده خودنمایانه معادل انگلیسی واژه‌ها بیشترین آسیب را به زبان فارسی می‌زند

عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه خلیج فارس گفت: به کاربردن تعمدی واژه‌های بیگانه به منظور خودنمایی به معنای شکست زبان در یک جامعه است و این امر می‌تواند بیشترین ضربه را به زبان فارسی بزند.

سید ناصر جابری روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار کرد: خطر واقعی که زبان را بیش از همه تهدید می‌کند بیگانه پرستی در کاربرد زبان است به این معنی که گروهی از مردم، به کاربردن معادل انگلیسی واژه ها را مایه افتخار خود تلقی می‌کنند، حال آنکه صرف به کار بردن این معادل‌ها ایرادی ندارد اما استفاده عمدی از آن تهدیدی برای حفظ زبان فارسی به شمار می‌رود.

آخرین اخبار از برگزاری آزمون سراسری و کارشناسی ارشد

معاون آموزشی و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه خلیج فارس گفت: کنکور کارشناسی ارشد امسال با رقابت بیش از ۶۴۷ هزار داوطلب از ساعت هشت صبح چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت آغاز می‌شود و تا روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ادامه دارد.

محمود افشاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در روزهای ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت (چهارشنبه تا جمعه آینده) برگزار و کارت ورود به جلسه این آزمون از روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت توزیع می‌شود.

طرح دانش محور استفاده از آب خلیج فارس برای کشت گلخانه‌ای در بوشهر اجرایی شد

بوشهر - ایرنا - رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس گفت: طرح دانش‌محور کشت گلخانه‌ای خیار با استفاده از آب خلیج فارس در ساحل بوشهر اجرایی شد.

محمد امین کهن‌مو روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اعلام کرد: در این طرح برای تولید محصولات گلخانه‌ای با استفاده از سیستم تبرید، آب دریا شیرین‌سازی وبرای آبیاری گیاهان استفاده می‌شود.

وی افزود: این گلخانه ۴۰۰ متر مربع است و روزانه ۲۰۰ تا ۷۰۰ لیتر آب دریا برای نیاز آبی گیاهان آن شیرین سازی می‌شود.