بایگانی خبر

موافقت کمیسیون شورای عالی عتف با ایجاد پهنه بندر نوآوری بوشهر

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف، دویست و هشتمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (نایب رییس شورا)، اعضای کمسیون دائمی، استاندار بوشهر ،رئیس دانشگاه خلیج فارس و سایر اعضا در روز یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل سالن جلسات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

کتابخانه های مرکزی دانشگاه خلیج‌فارس و دانشگاه صنعتی شریف همایش بین کتابخانه‌های مرکزی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت عتف را برگزار کردند.

به مناسبت برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی، کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج‌فارس به صورت مشترک با کتابخانه دانشگاه صنعتی شریف، همایش بین کتابخانه‌های مرکزی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت عتف را برگزار کردند. این همایش که در دو روز ۲۵ و ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ برگزار گردید، راهکارهای برون‌رفت از چالش‌های موجود در کتابخانه‌های دانشگاهی کشور بررسی و معرفی شدند.

 از فعالین فرهنگی دانشگاه‌خلیج‌فارس تقدیر  شد


در روز چهارشنبه، ۲۶ آبان ماه مراسم تقدیر از فعالان فرهنگی با حضور مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.مصلح در نشست با فعالین فرهنگی گفت: موفقیت و پیشرفت انسان ها ۲۰ درصد به دانش و ۸۰ درصد مربوط به تفکر، نگرش و باورهای آنها است.

راهنمای نام نویسی دانشجویان نوورود دوره  کارشناسی ارشد دانشگاه خلیج فارس

راهنمای نام نویسی دانشجویان نوورود دوره  کارشناسی ارشد دانشگاه خلیج فارس

همراه با شادباش به پذيرفته شدگان ارجمند آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1400-1401، دانشگاه خلیج فارس توجه پذيرفته شدگان گرامی را به نکته ‏های زير جلب مي­نمايد.

 :: فرآیند پذیرش و نام نویسی شما در این دانشگاه در دو مرحله (1) نام نویسی اینترنتی و (2) ارسال مدارک(از طریق پست) می باشد و انجام هر دو مرحله، بایسته است.

مرحله 1:  نام نویسی اینترنتی

افتتاح کانون کارآفرینی شهرستان بوشهر در شتاب دهنده ایده بان مستقر در مجتمع فناوری مروارید دانشگاه خلیج فارس

رئیس دانشگاه خلیج فارس: استان بوشهر سرشار از فرصت است، تسهیل گری در حوزه کسب و کار، مانع بیکاری و فقر در استان بوشهر می‌شود .

دکترعبدالمجیدمصلح، رییس دانشگاه خلیج فارس، درنشست با اعضای کانون کارآفرینی شهرستان بوشهر، مطرح کرد: این کانون که در زیست بوم نوآوری فعالیت خود را آغاز نموده ارتباط دانشگاه با دولت، دانشگاه با بخش خصوصی و هر سه این نقش آفرینان با هم،  قطعا روند کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در استان  را آسان می‌کند.

Call for Remote Dual Certificate Post-Doc Positions in Healthcare Intelligence

 به دنبال توافق جدید دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه IPVC پرتغال جهت فراهم ساختن فرصت‌های جدید مطالعاتی/تحصیلی بین طرفین، بدینوسله دفتر امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه خلیج‌فارس فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری مشترک دانشگاه خلیج‌ فارس و IPVC پرتغال در زمینه‌ هوش مصنوعی در سلامت با حقوق ماهیانه به همراه گرنت تحقیقاتی را منتشر می نماید. لازم بذکر است که آخرین مهلت ارسال درخواست1 فوریه 2022 (13 بهمن 1400) می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و نحوه ثبت نام به لینک زیر مراجعه نمایید.

 نسل جدید بازرگانان استان بوشهر،  به کمک دانشگاه خلیج فارس، آموزش های نوین در حوزه تجارت بین الملل را فرا می‌گیرند

نشست مشترک دانشگاه خلیج فارس و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و تجارت استان بوشهر در صبح پنجشنبه 2oآذرماه 1400 به منظور ایجاد مرکز پژوهشی مشترک برگزار شد. 
 در این نشست مشترک دکتر عبدالمجید، رئیس دانشگاه خلیج فارس، گفت: حضور بخش خصوصی در دانشگاه فرصت مناسبی برای کارهای مشترک در حوزه کسب و کارهای جدید است.مصلح، عنوان کرد: ما معتقدیم تا ارتباط بین دانشگاه و نهادهای کسب و کاری و صنعت  شکل نگیرد، نباید منتظر اتفاقات مثبت در توسعه کشور باشیم، این حوز در دنیا  قدمت ۱۰۰ ساله دارد و دستاوردهای آن نیز مشهود است.

رویداد کارآفرینی بندر نوآوری با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان داد

روز یکشنبه شانزدهم آبان ایده های برتر رویداد کارآفرینی بندر نوآوری که با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه خلیج‌فارس برگزار شد، معرفی شدند.

دکتر روح الله فاتحی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس در این آیین گفت: دانشگاه خلیج فارس در سال  ۹۴ سند راهبردی خود را بر اساس اولویت‌های استان تعریف، مزیت‌های نسبی استان را شناسایی  و در زمینه های انرژی، نفت و گاز، هوشمند سازی  و اینترنت اشیا،اقتصاد دیجیتال ، دریا، زیست فناوری، محیط زیست، کشاورزی، صنایع خلاق و در زمینه دریا هدف گذاری نمود.

فراخوان فرصت مطالعاتی/تحصیلی در دانشگاه کوردوبا در برنامه اراسموس پلاس

    به دنبال توافق جدید دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه کوردوبا جهت فراهم ساختن فرصت‌های جدید مطالعاتی/تحصیلی بین طرفین و با توجه به تجربه مثبت در اولین دوره تبادل استادان و دانشجویان بین دو دانشگاه، بدینوسله دفتر امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه خلیج‌فارس دومین فراخوان فرصت مطالعاتی/تحصیلی دانشجویان در دانشگاه کوردوبا را تحت برنامه اراسموس پلاس با تامین مالی اتحادیه اروپا منتشر می نماید. لازم بذکر است که مدت اعتبار قرارداد جدید از سال 2021 تا 2023 می باشد و در گام نخست، یک سهمیه دانشجویی جدید برای اعزام از بوشهر به کوردوبا در بهمن 1400 در نظر گرفته شده است.