بایگانی خبر

پیام تسلیت وزیر علوم علوم، تحقیقات و فناوری بمناسب درگذشت مهندس ترکان عضو هیات امنای دانشگاه خلیج فارس

جناب آقای دکتر عبدالمجید مصلح
رئیس محترم دانشگاه خلیج فارس

جناب آقای دکتر جبار علی ذاکری
رئیس محترم دانشگاه علم و صنعت ایران

◼️انالله و اناالیه راجعون◼️

خبر ناگوار درگذشت مرحوم مهندس اکبر ترکان، مدیری توانمند و دبیر پیشین شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی در دولت تدبیر و امید و عضو هیات امنای دانشگاه های علم و صنعت ایران و خلیج فارس موجب تاسف و تأثر فراوان شد.

مرحوم مهندس ترکان در مسئولیت های مهمی چون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزیر راه و ترابری و جایگاه های دیگر منشأ خدمات اثرگذار و فراوانی در کشور گردید.

پیام رییس دانشگاه خلیج فارس به مناسبت درگذشت مهندس اکبر ترکان عضو هیات امنای دانشگاه

 با نهایت تاسف مطلع شدیم که آقای  مهندس اکبر ترکان، یکی از شخصیت های خدوم انقلاب اسلامی که عمر خود را  در راه خدمت شایسته به  میهن اسلامی و عزیزمان صرف کردند، به رحمت ایزدی پیوستند

ایشان در مسوولیت های سخت و حساس کشور همواره منشأ خیر و سازندگی بوده و آثار و برکات زیادی از خود به جای گذاشته اند

جایزه انجمن  Royal Institution of Naval Architects(RINA) به دانشجوی دانشگاه خلیج فارس تعلق گرفت

انجمن Royal Institution of Naval Architects(RINA) جایزه سالیانه Calder Prize خود را به آقای ابوالفضل محمدی دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی دریای دانشگاه خلیج فارس اعطا کرد. این جایزه هر سال به مولفینی با سن زیر 35 سال که بهترین مقالات در حوزه شناورهای تندرو را به چاپ رسانده باشند، تعلق می‌گیرد.
ابوالفضل محمدی در مقاله‌ای به همراه جناب آقای دکتر سجاد حاجی‌زاده(استادراهنما) نتایج بدست آمده از پروژه کارشناسی خود را در مجله ی علمی International Journal of Small Craft Technology, Part B به چاپ رسانید و مفتخر به کسب این جایزه گردید.

مجتمع فناوری مروارید

در آخرین گزارش سایتاک (مرکز رصد و ترویج اقتصاد دیجیتال) سرآمدان پژوهشی حوزه های فناورانه اقتصاد دیجیتال در ایران معرفی شدند. در این گزارش به دستاوردهای پژوهشگران در زمینه‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، فناوری‌های ابری، بلاکچین، اینترنت نسل پنجم  پرینترهای سه بعدی و رباتیک اشاره شده است. این مرکز زیر نظر ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به انتشار گزارش‌های دوره‌ای از وضعیت این حوزه می‌پردازد.

بازدید استاندار بوشهر و معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از پروژه در دست احداث دبیرستان دانشگاه خلیج فارس

در روز پنجشنبه ۱۶ اردبیهشت ۱۴۰۰ آقای گراوند استاندار محترم استان بوشهر به اتفاق آقای دکتر نظرپور معاون اداری و مالی وزارت علم، تحقیقات و فناوری از پروژه در دست احداث دبیرستان دانشگاه بازدید کردند.
دبیرستان دانشگاه خلیج فارس با زیربنای نزدیک به ۲ هزار متر مربع و در زمینی به مساحت ۲۶۰۰ متر مربع احداث شده و پیش بینی می شود تا مهرماه آتی تکمیل مورد مورد بهره برداری قرار گیرد.
در این بازدید استاندار ضمن تاکید بر سرعت بخشی به فرایند اجرای پروژه، بر تامین و تخصیص اعتبار مورد پروژه در اولین فرصت و با اولویت تاکید کردند.

ساختمان دانشکده مهندسی سیستم های هوشمند و علوم داده دانشگاه خلیج فارس توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

ساختمان دانشکده مهندسی سیستم های هوشمند و علوم داده دانشگاه خلیج فارس به همراه ۱۲۲ پروژه آموزش عالی از سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، روز پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور  دکتر نظر پور معاون اداری و مالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر، دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس و سایر مسولان استانی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح گردید.

عملیات اجرایی ساختمان دانشکده کسب و کار و اقتصاد  دانشگاه خلیج فارس با حضور مسئولین وزارت  عتف آغاز شد.

عملیات اجرایی ساختمان دانشکده کسب و کار و اقتصاد  دانشگاه خلیج فارس با حضور دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر، دکترعبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس و سایر مسئولان استانی روز پنج شنبه مورخ  16 اردیبهشت ماه آغاز گردید.

رئیس دانشگاه خلیج فارس در این مراسم گفت: این دانشکده از مصوبات سفر ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۷ به استان بوشهر می باشد، و عملیات اجرایی ساخت آن  در ضلع جنوبی پردیس  اصلی دانشگاه با متراژ ۴۵۰۰ متر مربع (بدون احتساب هم کف) درسه طبقه  آغاز شده است.