براساس گزارش سایتاک: دانشگاه خلیج فارس رتبه سوم تولیدات علمی در حوزه اینترنت اشیا را کسب کرد.

تاریخ انتشار: شنبه 25 اردیبهشت 1400
responsive image

در آخرین گزارش سایتاک (مرکز رصد و ترویج اقتصاد دیجیتال) سرآمدان پژوهشی حوزه های فناورانه اقتصاد دیجیتال در ایران معرفی شدند. در این گزارش به دستاوردهای پژوهشگران در زمینه‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، فناوری‌های ابری، بلاکچین، اینترنت نسل پنجم  پرینترهای سه بعدی و رباتیک اشاره شده است. این مرکز زیر نظر ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به انتشار گزارش‌های دوره‌ای از وضعیت این حوزه می‌پردازد.

دکتر عبدالمجید مصلح، رییس دانشگاه خلیج فارس، در این باره گفت: با شرایطی که در چند سال گذشته فراهم و فعالیت‌هایی که در حوزه های نوظهور انجام شده،  دانشگاه خلیج فارس  با 15 مقاله، در حوزه  اینترنت اشیا در بین دانشگاه های کشور پس از دانشگاه علوم و تحقیقات و خواجه نصیرالدین طوسی رتبه سوم را کسب کرده است.

رییس دانشگاه خلیج فارس با اشاره به فعالیت های فناورانه در حوزه پرینتر سه بعدی عنوان کرد: دانشگاه خلیج فارس با 9 مقاله،  در بین ده دانشگاه برتر  این حوزه قرار گرفته است.

وی افزود:  در بخش دیگر این پژوهش که مربوط به جمع بندی نهایی در شاخص انتشار اسناد علمی حوزه های فناورانه اقتصاد دیجیتال  است،  دانشگاه خلیج فارس توانسته است با چاپ 24 مقاله در بین 14 دانشگاه برتر کشور حضور داشته باشد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس با اشاره به راه اندازی دانشکده مهندسی سیستم های هوشمند و علوم داده در بیست و پنجم اردبیهشت ماه سال جاری ابراز امیدواری کرد: این دانشکده با تجمیع رشته های مهندسی برق و کامپیوتر از دانشکده مهندسی و ریاضی و آمار از دانشکده علوم پایه و با جهت گیرهای نو و جدیدی که صورت گرفته است، این دانشگاه بتواندگام های موثرتری در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنیت اشیاء، و فناوری های نوین بردارد.