بایگانی خبر

مراسم ازدواج دانشجویی ۲۵ زوج دانشجو در دانشگاه خلیج فارس

مراسم ازدواج دانشجویی ۲۵ دانشجو در دانشگاه خلیج فارس به صورت نمادین با تعداد محدود و همزمان به صورت آنلاین برگزار شد.

 تقدیر از اعضای خانواده شهدا دانشگاه خلیج فارس

در آیینی به مناسبت 22 اسفند ماه، روز بزرگداشت شهدای گرانقدر ، رئیس دانشگاه خلیج فارس از خانواده شهدا معزز گرانقدر ی که در دانشگاه خلیج فارس مشغول به خدمت هستند تجلیل کرد.

تفاهم نامه همکاری دانشگاه خلیج فارس با شرکت پادیاب تجهیز امضا شد


در بازدید ۱۸ اسفند معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس و مدیران مراکز نوآوری و توسعه فناوری حفاظت و قدرت و ساخت و مواد پیشرفته، از کارخانه تولید و تعمیر پمپ‌های درون‌چاهی شرکت پادیاب تجهیز در اهواز، تفاهم نامه همکاری بین دو طرف امضا ‌و مبادله شد.

مروری بر روشهای انتقال گاز، توسط پروفسور مشفقیان

روز دوشنبه مورخ 17 اسفندماه 1400 نشست تخصصی مروری بر روشهای انتقال گاز توسط پرفسور محمود مشفقیان استاد پیشین دانشگاه شیراز در سالن اجتماعات ابوریحان دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی برگزار گردید.

در این نشست که بصورت حضوری و مجازی انجام شد، پروفسور مشفقیان، انواع روش های مختلف انتقال گاز را از یک نقطه یعنی مبدا و تولید به منطقه مصرف ارائه کردند.

بیست و هفتمین سمینار جبر ایران به میزبانی دانشگاه خلیج فارس برگزار می شود.

بیست و هفتمین سمینار جبر ایران، در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۹- ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه خلیج فارس، به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

دکتر رضا شرف اادینی دبیر اجرایی این همایش در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: همایش جبر در سطح ملی است و به صورت مجازی برگزار می شود.

موضوعات مطرح شده در این همایش عبارتند از: نظریه حلقه ومدول، ساختار های کلی، ترکیبیات، نظریه گروه

۹۲ مقاله در این همایش ارسال شده است.

اولین جلسه کارگروه تحقیق و پژوهش شورای راهبردی جمعیت در دانشگاه خلیج فارس تشکیل شد.

اسکندر پاسالار، رئیس سازمان ثبت احوال استان بوشهر، در خصوص کارگروه تحقیق و پژوهش شورای راهبردی جمعیت یادآور شد: کارگروه تحقیق پژوهش، کارگروه فرهنگی، کارگروه اشتغال و کارگروه ازدواج ، چهار کارگروه شورای راهبردی جمعیت است.پاسالار با اشاره به ابلاغ طرح صیانت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: ما منتظرآیین نامه های اجرایی آن هستیم.

وی در خصوص کاهش رشد جمعیت خانواده گفت: پنجره طلایی جمعیت بین ۱۵ تا ۶۴ سال را شامل می شود و اکنون شاهد کوچک شده پنجره هستیم و هر روز این پنجره طلائی در حال کوچک شدن است.

کاشت 55 نهال در پردیس فناوری دانشگاه خلیج فارس

به مناسبت روز درختکاری 55 نهال از گونه های مختلف؛ کنار،لیل بوشهری، نخل، توت، مشعل جنگل وانجیر معابد توسط  اعضای خانواده بزرگ دانشگاه خلیج فارس کاشته شد.

دکتر مدرسی، رئیس دانشگاه خلیج فارس، ضمن تبریک روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در آیین درختکاری، درخت و جنگل را به عنوان مرکز تنفس کره زمین برای ادامه حیات بسیار ضروری دانست و افزود؛ هر هکتار پوشش سبز گیاهی، ۵ تا ۷ تن اکسیژن در سال تولید می کند که این میزان نیاز ۱۲ نفر را  در سال را تامین می نماید.

دکتر فضل الله لک، عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر شد

حسین بلندی، رئیس دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی کشور با صدور حکمی، فضل‌الله لک را به عنوان سرپرست «دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی استان بوشهر» منصوب کرد.


دکتر فضل الله لک عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس از سال ۸۷ تا ۹۵ به مدت هشت سال عهده دار ریاست دانشگاه علمی کاربردی بوشهر بوده است.

وی همچنین ریاست دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان را هم در کارنامه دارد.


پیش از این، دکتر شبیر اشکپور از اعضای هیات علمی دانشگاه خلیج فارس از اردیبهشت ۹۹ تاکنون عهده دار این مسؤولیت بوده است.