بایگانی خبر

از وب‌سایت خاص کتابخانه‌های دانشگاهی ایران رونمایی شد

گزارش آیین رونمایی از وب‌سایت کتابخانه‌های دانشگاهی ایران و جلد اول کتاب همایش کتابخانه‌های مرکزی دانشگاه‌های کشور

یکم اسفند برای تمام کتابخانه‌های دانشگاهی کشور، روز دیگری بود.
روز رونمایی از وب‌سایت خاص کتابخانه‌های دانشگاهی ایران که به یاری دانشگاه صنعتی شریف به بار نشست تا کتابخانه‌های دانشگاهی دست در دست یکدیگر سپرده و راهی نو در همکاری‌های بین دانشگاهی پدید آورند.

حضور دانشگاه خلیج فارس برای اولین بار در رتبه بندی دانشگاه های جوان برتر جهان

رتبه‌بندی دانشگاه های جوان از سوی موسسه رتبه‌بندی تایمز منتشر شد.


این رتبه‌بندی که مربوط به سال ۲۰۲۲ است شامل ۵۳۹ دانشگاه است که این تعداد نسبت به تعداد ۴۷۵ دانشگاه در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.ایران و انگلستان هر دو با ۳۷ دانشگاه به صورت مشترک در جایگاه سوم تعداد دانشگاه‌های برتر قرار دارند.

دانشگاه خلیج فارس رتبه 401+ را در میان دانشگاه‌های دنیا و رتبه 27+ را در میان دانشگاه‌های ایران کسب نموده است.  

 آیین تکریم و معارفه رییس پیشین و جدید دانشگاه خلیج فارس تشکیل شد.

روز دوشنبه آیین تکریم و معارفه رییس پیشین و جدید دانشگاه خلیج فارس با حضور دکترعلی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف، نمایندگان مجلس  شورای اسلامی، مدیرانی استانی، اعضا هیات علمی و کارکنان در سالن اجتماعات دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی برگزار شد.

دانشگاه خلیج فارس دانشگاهی کارآفرین و نوآور است و با ایجاد بندر فناوری نقش به سزایی در اقتصاد دانش بنیان دارد

با حضور دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم در دانشگاه خلیج فارس و ادای احترام به شهدای گمنام جلسه ای در راستای ارائه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای دانشگاه خلیج فارس در حوزه پژوهش و فناوری برگزار شد.

دانشجوی دانشگاه خلیج فارس عضو ویژه اتحادیه بین المللی ستاره شناسی شد


دانشجوی دانشگاه خلیج فارس مدیر شبکه جهانی ستاره شناسی دانش آموزان (SINA) و عضو اتحادیه بین المللی ستاره شناسی IAU مهمترین سازمان مدیریت و برنامه ریزی فعالیت های ستاره شناسی در جهان است.

برگزاری پنجمین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان بوشهر به ریاست دکتر مدرسی در دانشگاه خلیج فارس

پنجمین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان بوشهر به ریاست دکتر مدرسی در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

در این جلسه پس از ارائه وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر توسط دکتر ملکی زاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و دبیر ستاد کرونای استان، همچنین؛ بحث و بررسی شرایط و امکانات دانشگاه ‏های استان مقرر گردید که تا وجود شرایط فعلی کلیه کلاس‏ ها در تمامی مقاطع به صورت ترکیبی (مجازی و حضوری) برگزار شود.

مصوب شد، هر یک از دانشگاه‏ ها و مؤسسات آموزش عالی استان با توجه به شرایط و امکانات خود نسبت به تعداد کلاس‏ های مجازی و حضوری تصمیم‏ گیری نمایند.

حضور دانشگاه خلیج فارس درجمع  ۵۸ دانشگاه ایرانی در رتبه بندی ISC 2021

رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) از انتشار نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان اسلام ISC-۲۰۲۱ خبر داد و گفت: ۵۸ دانشگاه از ایران در میان ۳۹۸ دانشگاه کشورهای اسلامی حضور دارند.

دکتر محمدجواد دهقانی با اعلام این خبر افزود: نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام (Islamic World University Rankings) در سال ۲۰۲۱ انتشار یافته و ۵۸ دانشگاه از ایران در میان ۳۹۸ دانشگاه از ۲۸ کشور اسلامی در لیست مربوطه حضور دارند.

رئیس ISC اظهار داشت: رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام از سوی ISC می‌تواند نقاط ضعف و قوت دانشگاه‌ها را براساس هر معیار نشان دهد.

حضور نمایندگان پالایشگاه هفتم گازی پارس جنوبی در دانشگاه خلیج فارس

نمایندگان پالایشگاه هفتم مجتمع گازی پارس جنوبی با حضور در دانشگاه خلیج فارس جهت تعامل، همکاری و بررسی زمینه‌های مشترک پژوهشی با توانمندی ها ، گروه ها و هسته های پژوهشی مرتبط آشنا شدند.

غبار  روبی و عطر افشانی قبور شهدا و دیدار با خانواده های شهیدان و رزمندگان

به مناسبت ایام الله دهه فجر آیین غبار روبی و عطر افشانی مزار مطهر شهدای گمنام با حضور دکتر محمد مدرسی، رییس دانشگاه خلیج فارس، جمعی از مسولین و کارکنان دانشگاه با حضور بر روی سکوی شهدا برگزار شد.

افتخار آفرینی فرزند دانشگاه‌خلیج‌فارس در فراخوان جایزه ادبی دانشجویی

عباس زال زاده دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته آمار دانشگاه خلیج فارس با شرکت در فراخوان جایزه ادبی دانشجویی سراسر کشور که به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، توانست مقام اول را در بخش داستان کوتاه کسب کند.