دیدار هیات رییسه دانشگاه و بازدید از تعمیرات و نوسازی صورت گرفته در دانشکده مهندسی

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 تیر 1400
responsive image

روز یکشنبه 13تیرماه 1400 اعضای هیات رئیسه دانشگاه با حضور مسولان دانشکده مهندسی جلسه ای را در ساختمان دانشکده مهندسی تشکیل داد و از تعمیرات و نوسازی صورت گرفته در این دانشکده بازدید کرد.

در این جلسه بودجه اختصاص یافته ی سال۱۴۰۰ به دانشکده مهندسی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

دکترعبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس در این نشست ضمن قدردانی از زحمات دکتر محمدرضا گلبهار حقیقی و دکترمحمد واقفی در دوره گذشته، ابراز امیدواری کردند که با حضور دکتر عبدالرضافاضلی و دکترمحمود ملکوتی گام های استوارتری در جهت تحقق اهداف دانشگاه و دانشکده بردارشته شود.
رییس دانشگاه خلیج فارس، گفت: دانشکده مهندسی متناسب با تحولات تکنولوژیک و روندهای جهانی نیازمند طرحی نو است، که بتوانند با باز تعریف ماموریت ها و نقش‌های دانشکده، ضمن ایجاد یک منظر و رویکرد جدید در دانشکده شاهد ایفای نقش موثرتر آن در زیست بوم دانشگاه و جامعه باشد. جهت‌گیری‌های دانشکده در حوزه پژوهش و فناوری، ارتباط با صنعت، خدمات آزمایشگاهی و شکل‌گیری فضای استارتاپی بسیار امیدوارکننده است، و ورود به این حوزه می تواند ضمن حل بسیاری از مسائل دانشکده فرصت‌های جدیدی را به وجود آورد.

مصلح ادامه داد: فعالیت در حوزه‌های فناوری دریا، انرژی، ساخت و مواد پیشرفته سه حوزه اولویت دار و محوری در دانشکده مهندسی است، که هم با روندهای فناوری انطباق دارد و هم مبتنی برمزیت منطقه ای دانشگاه است، و قابلیت بسیار خوبی در دانشکده برای آن شکل گرفته است. و با توجه به این حوزه های راهبردی آینده روشنی برای دانشکده می شود تصور کرد.

رییس دانشگاه خلیج فارس، تصریح کرد: رویکرد دانشکده در ارتباط با صنعت می‌تواند در جذب منابع مستقیم و غیر مستقیم مهم باشد. وی از مسئولان دانشکده‌ مهندسی خواست که برای راه اندازی کارشناسی ارشد رشته مهندسی مواد از طریق طرح تعاون پیگیری های لازم به عمل آید‌.

مصلح درحاشیه این جلسه از تدوین سند راهبردی دانشگاه برای ۱۵ سال آینده خبر داد. و سپس همراه با هیئت رئیسه دانشگاه از تعمیرات و نوسازی صورت گرفته در ساختمان دانشکده مهندسی و آزمایشگاه پیشرفته هیدرولیک دانشگاه بازدید کردند.