از کتب اساتید دانشگاه خلیج فارس رونمایی شد

تاریخ انتشار: سه شنبه 1 آذر 1401
responsive image

به همت کتابخانه مرکزی و به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و روز کتابدار صبح روز سه شنبه مراسم رونمایی از کتب اساتید دانشگاه خلیج فارس با حضور نویسندگان آنها برگزار شد.

در این مراسم هر یک از نویسندگان در رابطه با رسالت و موضوع کتاب ها سخنرانی کردند.

دکترحمید اسد پور عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس و نویسنده "کتاب تاریخ بندر ریگ"، بندر ریگ را جواهری ناشناخته در کرانه دریای پارس خواند و  گفت: تلاش کردم این کتاب علاوه بر روایت آنچه که واقعا بوده است یک تاریخ کاربردی باشد و راه حل هایی برای برون رفت از چالش ها را در درون خود جای دهد. در این کتاب تلاش شده که بدون هرگونه غرض ورزی آنچه که واقعیت بوده بیان شود.

دکتر حبیب الله سعیدی نیا یکی از نویسندگاه کتاب "تحولات تاریخی نظام برنامه ریزی اقتصادی در ایران در دوره پهلوی" وی به همراه همکارانش  دکتر پارسا، دکتر شهوند و دکتر قلی زاده نویسنده این کتاب هستند که اینک به عنوان یک کتاب درسی در چند دانشگاه کشور تدریس می‌شود. سعیدی نیا در این نشست گفت: کتابخانه دانشگاه خلیج فارس یک منبع بسیار غنی و یک برند می باشد.

کتاب "جیره نویسی آبزیان"  ترجمه دکتر ابراهیم ستوده است. وی، معتقد است صنعت آبزی پروری در شهر های ساحلی به ویژه  شهر های استان بوشهر می‌تواند آینده خوبی را رقم بزند.وی یادآور شد صنعت آبزیان پس از نفت می تواند منبع درآمد پایداری برای کشور باشد.

دکتر آذین نیز مترجم کتاب "طبقه کارگران  و صنعت در ایران 1229-1320تالیف ویلم فلور بود که درباره تاریخچه  و سیر  تاریخی این کتاب که از زمان جنگ ایران و روس د ر دوره عباس میرزا بود تا پیوستن ایران به سازمان جهانی کار، تاریخچه پالایشگاه نفتی در شمال ، نقش کشور های خارجی در صنعتی شدن ایران و ... توضیحاتی ارائه کرد.

کتاب "مجموعه مقالات همایش کتابخانه‌های مرکزی دانشگاه‌های سراسر کشور" هم زیر مجموعه وزارت عتف است که گردآورندگان آن دکتر مرضیه غزنوی، فرنوش رقابی، زهره عتیقه‌چیان، ژاله فاضل و فرزانه فرجامی، تهیه کننده معصومه روایی هستند.

پایان بخش این برنامه رونمایی از آثار معرفی شده و تقدیر از نویسندگان آن بود.

Log in to post comments