دفتر همکاری های دانشگاه خلیج فارس و پالایشگاه گاز فجر جم ایجاد شد

تاریخ انتشار: سه شنبه 29 شهریور 1401
responsive image

دکتر محمد مدرسی رئیس دانشگاه خلیج فارس در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه گفت: در تفاهم نامه همکاری که با شرکت پالایشگاه گاز فجر جم داشتیم،  این دانشگاه و شرکت گاز فجر جم دفتر همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی را  در هر دو موسسه برپا می‌کنند.

مدرسی افزود:  اکنون ما یک دفتر در  شرکت گاز فجر جم ایجاد کرده ایم و همکاران هیات علمی که طرح های پژوهشی مشترک دارند و یا دوره‌های کوتاه مدت با صنعت برگزار می کنند،  می توانند از این دفتر استفاده نمایند.

رییس دانشگاه خلیج فارس خبرداد:  اکنون فرصت مناسبی برای تعامل و ارتباط بیشتر با صنعت پیرامون فراهم و  فضای همکاری  مشترک خوبی ایجاد شده است  و به دنبال گسترش آن نیز هستیم بنابراین؛ همکاران هیات علمی که علاقه مند به فرصت مطالعاتی در صنعت هستند میتوانند از این فضا بهره کافی ببرند.

وی یادآور شد: در مقابل  شرکت گاز فجر جم نیز در دانشگاه خلیج فارس، دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی،  مرکز پژوهشی نفت و گاز دفتری را برای رصد و پی گیری قراردادها و تفاهم نامه ها ایجاد کرده است و ماهانه قرار است کارشناسان و مدیرانی از آن شرکت  در دانشگاه جهت پی گیری زمینه های همکارهای مشترک آموزشی پژوهشی حضور داشته باشند.

مدرسی تاکید کرد: در سالی که مقام معظم رهبری بنام سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری کرده است هدف ما  تقویت ارتباط بیشتر  با صنعت پیرامون برای رایزنی های علمی، پژوهشی و آموزشی است.

رییس دانشگاه خلیج فارس با اشاره به ظرفیت و توان علمی و زیر ساختی این دانشگاه بیان داشت: اکنون 250 عضو هیات علمی در بیشترین حوزه های دانش بشری در این دانشگاه فعالیت دارند و در بیشتر حوزه های مورد علاقه  صنعت از قبیل؛ مشاوره های شغلی پرسنل، مدیریت پروژه ها، انجام آزمایش های دقیق صنعتی، محیط زیست،  طرح های پژوهشی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، هوشمند سازی برق و بخشی از تاسیسات پالایشگاه بر اساس قابلیت‌های اینترنت اشیا، و مشاوره و طراحی  سازه های مختلف ساحلی و غیر ساحلی و همانند این موارد می‌توانند به صنعت کمک کنند.

اشتغال 4922 دانشجوی کارشناسی، 2039 مقطع کارشناسی ارشد، 260 دانشجوی دکتری و 600 نفر دانشجوی بین الملل مشغول به تحصیل در دانشگاه خلیج فارس  از جمله ظرفیت‌هایی است که برای تعریف پروژه های صنعتی در قالب پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری می‌توان از آن برای پاسخ به نیاز و حل مسائل صنعت استفاده کرد.

Log in to post comments