رییس دانشگاه خلیج فارس: امروزه رعایت استاندارد در ارائه خدمات و تولید کالا حداقل نیازمندی های جامعه بشری است

تاریخ انتشار: یکشنبه 27 شهریور 1401
responsive image

در نشست مشترک دانشگاه خلیج فارس و اداره کل استاندارد بر ضرورت همکارهای آموزشی، پژوهشی و استاندارد سازی خدمات و تجهیزات تاکید شد.

در این شست محمد رحیم بهره مند میرکل استاندارد بوشهر گفت: ما ازارتباط با دانشگاه استقبال می کنیم و کار ما استانداردسازی تجهیزات، خدمات و رعایت کیفیت کالاها است.
مدیرکل استاندارد بیان داشت: امروز بیشتر وقت ما صرف مسائل اجرایی می شود و برای فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی نیازمند کمک دانشگاه هستیم، ما آزمایشگاه های متعددی با تجهیزات مناسب و کافی برای طرح های تحقیقاتی و کارهای پژوهشی مشترک داریم.

بهرهمند افزود:

  • ما در خصوص کارآموزی دانشجویان
  • استاندارد سازی امکانات، تجهیزات و تولیدات می توانیم با دانشگاه خلیج فارس
  • انجام طرح های تحقیقاتی مشترک
  • همکاری با شرکتهای دانش بنیان برای تولید کالاهای استاندارد
  • آماده همکاری هستیم.
    در این نشست همچنین محمد مدرسی با اشاره به اهمیت فعالیت های استاندارد در جامعه امروز یادآور شد: ما در کیفیت مواد غذایی، تولید کالاها و خدمات نیازمند جدی استاندارد سازی هستیم.

رییس دانشگاه خلیج فارس بیان داشت: با توجه به نامگذاری امسال به تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین از طرف مقام معظم رهبری. یکی از فعالیت ها مشترک ما می تواند کمک به استاندارد سازی کالاها و خدمات شرکت های دانش بنیان باشد.
دکتر مدرسی یادآور شد: اگر ما خدماتی را ارائه می دهیم بهتر است که آن خدمات از استاندارد و کیفیت لازم برخوردار باشد.

او تاکید کرد: امروزه استاندارد یک ضرورت واقعی و کف ارائه خدمات، تولید کالا و امکانات مورد نیاز جامعه بشری است.

مدرسی یادآور شد: ما ۳۰ واحد فناور مستقر در دانشگاه خلیج فارس داریم که در مجموع ۱۸۰ محصول تولید کرده اند و ازهمه این تولیدات ۱۳۰ محصول آن به مرحله تجاری سازی رسیده و نیازمند استاندارد سازی است.

رییس دانشگاه خلیج فارس نیز با ابراز علاقه مندی برای برگزاری دوره های مشترک آموزش استاندارد تاکید کرد: ما در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی مشترک و استاندارد سازی گیاهان دارویی آماده همکاری هستیم و در آینده ای نزدیک تفاهم نامه چند جانبه همکاری در حوزه های مختلف علمی و تولیدی تهیه و اجرایی خواهیم کرد.

Log in to post comments