رییس دانشگاه خلیج فارس: از ظرفیت خیرین برای توسعه آموزشی عالی بیشتر استفاده شود

تاریخ انتشار: جمعه 25 شهریور 1401
responsive image

دکتر مدرسی ریییس دانشگاه خلیج فارس در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اربعین سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:  دفاع مقدس در امتداد اربعین است و همانگونه که سیدالشهدا جان خود را نثار دین خدا کرد شهدای ما هم همه هستی خود را در راه اسلام  و تقدیم نظام  کردند .

رییس دانشگاه خلیج فارس افزود: ما در آستانه اول مهر روز بازگشایی دانشگاه ها هستیم، آن هم در شرایطی که بخاطر همه گیری ویروس کرونا تقریبا نزیدک به سه سال آموزش حضوری تعطیل شده بود و فضاهای آموزشی و رفاهی نیازمند بازسازی مجدد بود، ما سال تحصیلی جدید را با همه شرایط و سختی های آن از 19 شهریور آغاز کردیم. و امیدواریم در این راه مسئولین و مدیران استان دانشگاه خلیج فارس را تنها نگذارنند.

دکتر مدرسی تاکید کرد: ما عقیده داریم دانشگاه  باید محور توسعه، پیشرفت و آبادانی محیط پیرامون خود و کشور باشد و به عبارتی نظام آموزش عالی باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.

وی یادآور شد: در تمامی ممالک توسعه یافته، نقش دانشگاه به عنوان موتور محرک پیشرفت و توسعه قابل توجه است و  آنچه که در کشورهای دیگر به عنوان پیشرفت اتفاق افتاده است به مدد دانشگاه و علم و دانش بوده است. بنابراین در کشور عزیزمان ایران اسلامی نیز مسیر توسعه و پیشرفت باید دانشگاه ها بگذرد.

رییس دانشگاه خلیج فارس با الهام از کلام گهربار حضرت علی (ع )  گفت، آن حضرت می فرمایند: العلم و سلطان علم اقتدار می آورد.

 وی به سخنان مسئولین جمهوری اسلامی در توجه به علم، دانش و نقش دانشگاه  در توسعه اشاره و بیان داشت:

  • بنیانگذار جمهوری اسلامی  دانشگاه را مبدا تحولات می دانست.
  • مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز می فرمایند: دانشگاه موتور  پیشرفت کشور است و اگر ملتی عزت می خواهد، اگر استقلال می خواهد، اگر اقتدار می خواهد و اگر ثروت می خواهد باید دانشگاه را تقویت کند.  
  • رییس محترم جمهور نیز با اشاره به اینکه  پایه تحول باید علم و فناوری باشد و دانشگاه باید در متن تحولات باشد، افزود: دولت او این کار را  انجام خواهد داد.

مدرسی بیان داشت:  اگر می خواهیم در بین کشورهای دنیا حرفی برای گفتن داشته و کشور توسعه یافته و پیشرفته ای داشته باشیم ، باید به سلاح علم مسلح شویم  و نهاد علم را تقویت کنیم، سلاح علم و دانش،  توانمندی علمی برای کشور به همراه دارد.

رییس دانشگاه خلیج فارس یاد آور شد: امروزه اقتداری که مد نظر رهبری معظم  نظام است، اقتدار علمی و توجه به حوزه های دانش بنیان برای حل مسایل و مشکلات جامعه است.

رییس دانشگاه خلیج فارس یادآور شد: امروز دانشگاه خلیج فارس با بیش از 30 سال حضور در عرصه های علمی بین المللی وارد دهه چهارم عمرخود شده است و انتظار می رود این دانشگاه  با بیش از 250 عضو هیئت علمی بتواند  نقش آفرینی  موثری در جامعه پیرامون خود داشته باشد.

وی بیان داشت: ما برای آغاز سال تحصیلی جدید هزینه های زیادی را برای مرمت فضاهای آموزش و رفاهی دانشجویان انجام داده ایم و برای این ادامه  مسیر نیازمند همراهی مسولین برای ایجاد فضای مناسب همکاری خیرین در امر آموزش عالی هستیم.

رییس دانشگاه خلیج فارس یاد آورشد: در بودجه  ۱۴۰۱ کل کشور نیز آمده است که صاحبان کسب وکار و سرمایه داران نیز می‌تواند بخشی از مالیات خود را در کمک به آموزش عالی و در کارهای خیر و عام المنفعه هزینه کنند.

Log in to post comments