در جلسه با معاون امور مجلس رییس جمهور مطرح شد: عدم بازنگری در بودجه ی دانشگاه ها مشکل آفرین خواهد بود

تاریخ انتشار: شنبه 14 خرداد 1401
responsive image

سرپرست دانشگاه خلیج فارس در حضور معاون مجلس رئیس‌جمهور گفت: همه ما باور داریم که پیشرفت علمی موجب اقتدار کشور در همه عرصه های جهانی از جمله عرصه های اقتصادی، نظامی و … است. برای دستیابی به این اقتدار اساتید دانشگاه ها و پژوهشگران موسسات آموزش عالی با انجام کارهای تحقیقاتی نقش اصلی را بر عهده دارند.
مدرسی در این جلسه از موضوع عدم اجرای طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی سخن گفت و افزود: اگر این موضوع اصلاح نشود، شاهد آسیب‌های جدی به بدنه علمی دانشگاه ها خواهیم بود. وی با اشاره به افزایش هزینه های امور جاری دانشگاه مثل برق، آب، سلف سرویس، خوابگاه و …، بیان کرد اگر بودجه سال جاری دانشگاه‌ها تغییری نداشته باشد و متمم بودجه در نظر گرفته نشود، پیش بینی می شود دانشگاه ها درگیر بحران خواهند شد.
مدرسی اضافه کرد: با توجه به نقش مهم دانشگاه در پیشرفت های علمی و حل مشکلات، انتظار می رود دولت به وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و دانشگاه‌های کشور توجه ویژه ای داشته باشد.

ترغیب جوانان به ازدواج نیازمند خوابگاه متاهلی است.

دکتر عبدالکریم حسین پور، معاون برنامه ریزی و بودجه دانشگاه خلیج فارس مطرح کرد: با بازگشایی دانشگاه ها و راه اندازی غذاخوری دانشجویان ، بالا رفتن قیمت مواد غذایی و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، دانشگاه خلیج فارس که دارای بیش از شش هزار دانشجو دارد، در تامین غذای دانشجویان دچار مشکلات مالی شده است.
وی هشدار داد: اگر متمم بودجه برای دانشگاه در نظر گرفته نشود در ابتدای نیمسال بعد و در همان روزهای اول مهر طبیعتا دانشگاه دچار مشکل خواهد شد.
وی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص تلاش برای افزایش جمعیت و ترغیب جوانان به امر پسندیده و نیکوی ازدواج گفت: وجود خوابگاه های متاهلی یکی از مواردی است که می تواند تشویق کننده و ترغیب کننده جوانان به امر ازدواج باشد.

حسین پور یاد آور شد: خوابگاه های دانشجویی تکمیل نشده دانشگاه خلیج فارس، در صورت تامین اعتبار قابل بهره برداری خواهند بود.

Log in to post comments