اطلاعیه آموزش مجازی و کلاسهای ورودی‌های جدید

تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 مهر 1400
responsive image

ضمن شادباش به دانشجویان نوورود، با توجه به شرایط کرونا کلاس های نیمسال جاری (14001) بصورت غیرحضوری (مجازی) و از طریق سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه خلیج فارسLMS به آدرس https://lms.pgu.ac.ir  برگزار می گردد. شروع کلاسهای دانشجویان نوورود ۱۷ مهر ماه می‌باشد.

همه دانشجویان مخصوصا دانشجویان ورودی جدید به نکات زیر اکیداً توجه فرمایید:

1️⃣ معرفی سامانه ها:

🔹 سامانه سادا ( erp.pgu.ac.ir 🌐)

سامانه اصلی آموزشی و برای ثبت نام و انتخاب واحد و سایر فعالیتهای آموزشی است.

🔹 سامانه مدیریت یادگیری ( lms.pgu.ac.ir 🌐)

صرفا برای آموزش مجازی است که در آن کلاسها و آزمون‌های آنلاین برگزار می‌گردد و تمام فعالیتهای آموزش مجازی در آن صورت می‌گیرد.

🔹 سامانه پاسخگویی ( help.pgu.ac.ir 🌐)

برای پاسخگویی به مشکلات دانشجویان از طریق ارسال درخواست (Ticket) می‌باشد.

🔹 سامانه مدیریت اینترنت ( sigma.pgu.ac.ir 🌐)

جهت بررسی وضعیت اتصالات و مصرف اینترنت شما در دانشگاه است. اگر در دانشگاه حضور ندارید یا نمی‌خواهید مقالات پژوهشی دانلود کنید (مقالاتی که فقط وقتی از اینترنت دانشگاه استفاده می‌کنید قابل دانلود هستند)، احتیاجی به اکانت اینترنت در سامانه سیگما ندارید.

2️⃣ چهار سامانه یاد شده کاملا مستقل هستند. نام کاربری و رمز عبور پیش فرض این سامانه‌ها به ‌ترتیب *شماره دانشجویی و کد ملی (به انگلیسی) * می‌باشند. بنابراین عوض کردن مشخصات و رمز در یک سامانه تاثیری روی سامانه‌های دیگر ندارد.

3️⃣ توصیه اکید می‌شود که رمز سامانه‌ها مخصوصا erp و lms را در اولین فرصت تغییر دهید و از رمزهای سخت (ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و نمادها) استفاده کنید. بدیهی است مسئولیت نگهداری اکانت هر دانشجو با خود دانشجو است.

4️⃣ اطلاعات درج شده در این سامانه‌ها از اطلاعات ثبت شده دانشجویان هنگام ثبت نام در آزمون سازمان سنجش یا موقع ثبت نام در دانشگاه گرفته شده است. اغلب ایمیلهای درج شده در پروفایل شما اشتباه است (بعضا ایمیل کافی نت یا شخص دیگری است یا اصلا وجود ندارد).

❗ توصیه اکید می‌شود که اگر ایمیل ندارید، یک ایمیل حرفه‌ای کاری با نام و نام خانوادگی واقعی خودتان بسازید (مثلا در یاهو یا جیمیل) و در سامانه‌ها، ایمیل خود را اصلاح کنید. تمام اطلاعیه‌های درس، بازیابی رمز عبور گم شده و غیره با ایمیل صورت خواهد گرفت واگر ایمیلتان درست نباشد، این اطلاعات را دریافت نخواهید کرد.

🔹 در سامانه lms برای اصلاح ایمیل و شماره تلفن خود، پس از ورود به سایت، از منو بالا سمت چپ (کنار نام وعکس خود)، گزینه مشخصات فردی را انتخاب کنید. سپس در صفحه باز شده، روی ویرایش مشخصات فردی کلیک کنید. در صفحه باز شده، می توانید ایمیل و سایر مشخصات خود را ویرایش کنید. شماره تلفن ثابت و موبایل شما در بخش اختیاری قرار گرفته است. پس از ویرایش در پایین صفحه روی به روز رسانی مشخصات فردی کلیک کنید تا مشخصات شما به روز شود. ❗لازم به ذکر است که ایمیل و شماره تلفن شما را فقط استادتان می‌بیند و سایر کاربران و همکلاسی‌های شما قادر به دیدن ایمیل و شماره تلفن و سایر مشخصات شما نیستند.

5️⃣ اتصال به اینترنت از طریق اکانت سامانه سیگما (VPN) میباشد. جهت دریافت فایل اتصال برای ویندوز در پرتال اصلی دانشگاه (pgu.ac.ir) فایل VPN داخلی (درصورتی در داخل دانشگاهید) و VPN بیرونی (در صورتی که بیرون از دانشگاهید) دانلود کنید. برای استفاده روی تلفن همراه اتصال PPTP برای اندروید و آدرس سرور pub.pgu.ac.ir و L2TP برای IOS با همان آدرس (Secret = 123) استفاده کنید.

6️⃣ جهت دانلود مقالات علمی به آدرس lib.pgu.ac.ir وازطریق منوی "درگاه‌های جستجو" به قسمت "پایگاههای اطلاعاتی " وارد شوید. راهنمایی های کامل در این قسمت موجود است.

7️⃣ برای کار با سامانه‌ها ویدئوهای آموزشی تهیه شده است و همچنین بسیاری از سوالات متداول شما پاسخ داده شده است. برای دیدن این اطلاعات به سامانه help.pgu.ac.ir/help مراجعه فرمایید.

8️⃣ سوالات و مشکلات خود را می‌توانید از طریق سامانه پاسخگویی help.pgu.ac.ir مطرح کنید. دقت کنید که قبل از ارسال پیام، راهنماهای سامانه‌ها را بخوانید. موقع ارسال درخواست، گروه پشتیبانی را درست انتخاب کنید. برای مشکلات آموزش مجازی (مشکلات کلاسهای آنلاین، اکانت lms و …) گروه آموزش مجازی lms را انتخاب کنید. ❗اگر گروه پشتیبانی درست را انتخاب نکنید، درخواست (Ticket) شما به کارشناس مرتبط نخواهد رسید و پاسخ درست دریافت نخواهید کرد. ❗لطفا یک درخواست را چند بار ارسال نکنید و برای پیگیری درخواست خود مجددا لاگ این کنید و وضعیت درخواست را ببینید. 🔹اگر می خواهید توضیحی به درخواست قبلی خود اضافه کنید نیز می توانید وارد شوید و متن خود را اضافه کنید. هر جوابی که کارشناسان به درخواست شما می‌دهند از طریق ایمیل نیز اطلاع رسانی می‌شود.

مدیریت فناوری اطلاعات، نوسازی و تحول اداری دانشگاه خلیج فارس