راهنمای نام نویسی دانشجویان نوورود دوره کارشناسی( پذیرفته شدگان با کنکور سراسری و سوابق تحصیلی) دانشگاه خلیج فارس

تاریخ انتشار: دوشنبه 5 مهر 1400
responsive image

همراه با شادباش به پذيرفته شدگان ارجمند آزمون کارشناسی سال تحصیلی 1400-1401، دانشگاه خلیج فارس توجه پذيرفته شدگان گرامی را به نکته ‏های زير جلب مي ­نمايد.

::فرآیند پذیرش و نام نویسی شما در این دانشگاه در دو مرحله (1) نام نویسی اینترنتی و (2) ارسال مدارک (از طریق پست) می باشد و انجام هر دو مرحله، بایسته است.

مرحله 1:  نام نویسی اینترنتی

برای انجام مرحله نام نویسی اینترنتی به  سامانه نام نویسی اينترنتي

(https://erp.pgu.ac.ir/Hermes.html?param=stdnew)

مراجعه کرده و پس از ورود به قسمت پذیرش راهنما را به دقت مطالعه نموده و مراحل را طبق راهنما پیش روید.

پذیرفته شده ارجمند باید آنگونه که در این راهنما گفته شده، تا حداکثر 48 ساعت پس از انجام مرحله یک )نام نویسی اینترنتی) بار دیگر به سامانه نام نویسی اینترنتی مراجعه کرده و وضعیت پرونده خود را پیگیری و هرگونه کمبود اطلاعات و مدارک که از سوی کارشناسان اداره پذیرش در سامانه به آنان اعلام شده، را برآورده نمایید. پس از تایید نام نویسی اینترنتی از سوی دانشگاه و تولید نام کد آموزشی (شماره دانشجویی) برای شما، با مراجعه مجدد به سامانه نام نویسی اینترنتی  نام کاربری (کد آموزشی)، گذرواژه (رمز عبور) و لینک ورود به سامانه آموزشی دانشگاه برای شما نمایش داده می شود که می توانید وارد سامانه شده و انتخاب واحد را که توسط کارشناس گروه انجام گرفته مشاهده نمایید.

** یادآوری می گردد که پذیرش و نام نویسی شما هنگامی قطعی خواهد بود که همه مدارک خواسته شده به اداره پذیرش و نام نویسی دانشگاه پست شده و دریافت شده باشد.

1-ثبت نام اینترنتی
 مدارك بایسته برای نام نویسی اينترنتي دوره کارشناسی:
 لازم است تمامی مدارک با فرمت jpg و حجم کمتر از 250 کیلو بایت اسکن و بارگذاری گردد.

  1. تصویر کل صفحات شناسنامه
  2. تصویر اصل کارت ملی (پشت و رو)
  3. تصویر اصل مدرک یا گواهی پایان دوره متوسطه
  4. تصویر اصل ریز نمرات دوره متوسطه (سه ساله دبیرستان)

 *تصویر ریز نمرات و اصل مدرک یا گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی دانشجویانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی
 هستند.

  • تصویر رسید تاییدیه تحصیلی دیپلم جهت پذیرفته شدگان نظام 3-3-6 و یا تصویر رسید پستی درخواست تاییدیه پیش دانشگاهی جهت داوطلبان پذیرفته شدگان دارای مدرک پیش دانشگاهی

توجه: کلیه پذیرفته شدگان لازم است با مراجعه به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش (https://emt.medu.ir) درخواست تاییدیه تحصیلی خود را ثبت و رسید یا کد رهگیری تاییدیه را در زمان ثبت نام اسکن نمایند.

  •  پرداخت هزینه خدمات ثبت نام الکترونیکی به مبلغ 400،000 ریال و هزینه بیمه دانشجویی به مبلغ 000/400 از طرق درگاه بانک تجارت (جمعا به مبلغ 800،000 ریال).

    ** تأکید می شود وجه ثبت نام حتماً بایستیاز طریق اینترنت به حساب مربوطه واریز شده و به هیچ عنوان در ثبت نام حضوری قابل پرداخت نیست .


مرحله 2 : ارسال مدارک
 (بایستی پیش از نام نویسی اینترنتی مدارک را پست پیشتاز نموده و رسید پستی را در قسمت اسکن مدارک بارگذاری نمایید)


1- 4 قطعه عکس 3*4 تمام رخ تهیه شده در سال جاری
2- اصل یا گواهی موقت دیپلم
3- اصل ریز نمرات دیپلم
4- اصل ریز نمرات، اصل یا گواهی موقت پیش دانشگاهی برای پذیرفته شدگان مدرک مذکور
5- اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی برای پذیرفته شدگان دارای مدرک مذکور
6-تصویر شناسنامه
7- تصویر کارت ملی
8- وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان):
8-1 دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم

*پذیرفته شدگان گرامی پس از تکمیل فرایند ثبت نام و دریافت کد آموزشی جهت اخذ معافیت تحصیلی از طریق سامانه نظام وظیفه (پرتال جامع سازمانی) به آدرس services.epolice.ir  اقدام نمایند.

راهنمای دریافت معافیت تحصیلی:

https://aparat.com/v/S06fr


9- موافقت بدون قید و شرط اداره متبوع و یا مرخصی سالانه جهت کارمندان دولت

توجه:  

* شماره تلفن جهت رفع اشکالات آموزشی:  07731222079-07731222072 (ساعت پاسخگویی تلفنی ۸ صبح تا 15 بعد از ظهر می باشد).

 تذکرات مهم:

1-  از پذيرفته‌ شدگاني‌كه‌ حداكثر تا تاريخ‌ 1400/06/13 در مقطع قبل فارغ‌التحصيل‌ شوند، ثبت ‌نام‌ قطعی به‌ عمل‌ خواهد آمد.

2-  دانشجویان شاهد و ایثارگر پس از ثبت نام و تشکیل پرونده در آموزش می بایست به اداره کل دانشجویان شاهد و ایثارگر واقع در مجتمع مروارید دانشگاه مراجعه نمایند.

3-  نظر به اينكه اصل مدرك دیپلم و پیش دانشگاهی ارائه شده تا زمان فراغت از تحصیل و تسویه حساب در پرونده ضبط مي شود لازم است پذيرفته شدگان قبل از تحويل، به تعداد دلخواه از آن ها كپي كرده و نزد خود نگهدارند.

4لازم است پذيرفته شدگان کلیه مشخصات خود، شامل مشخصات شناسنامه ای، …. و آدرس محل سكونت دائم خود يا خانواده خود را به طور كامل، دقيق و خوانا در فرم هاي مربوطه بنويسند.

5 در هر مرحله‌ از نام نویسی و هنگام‌ تحصيل‌، چنانچه‌ مشخص‌ گردد كه‌ داوطلبي‌ حقايق‌ را كتمان‌ نموده‌ و يا اطلاعات غلطي ارائه و واجد شرايط نمي‌باشد، قبولي‌ وي‌« بی اثر» تلقي‌ شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وي‌ رفتار خواهد شد.

     مدیریت امور آموزشی  دانشگاه خلیج فارس