دانشجویان دانشگاه خلیج فارس می توانند از طرح نخبگی برای گذراندن خدمت سربازی در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

تاریخ انتشار: دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
responsive image

نشست مشترک دانشگاه خلیج فارس و کارخانه نوآوری و فناوری صنایع دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت همفکری و اقدامات مشترک برگزار گردید.

ناخدا دکتر اکبری، فرمانده کارخانه نوآوری و فناوری صنایع دریایی با بیان ارائه تسهیلات و خدماتی که نیروی دریایی می تواند انجام دهد، گفت: در طرح نخبگی ما می توانیم طبق قرارداد همکاری که با دانشگاه داریم از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه خلیج فارس برای طرح خدمت سربازی استفاده کنیم، به غیر از این طرح ، این آمادگی وجود دارد تا فارغ التحصیلان دانشگاه خلیج فارس خدمت سربازی خود را در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مرکز آموزش نیروی دریایی بوشهر به پایان برسانند.

اکبری، افزود: اولویت ما این است که نیاز های خود را به دانشگاه جامع استان ارائه دهیم و همچنین ما به دنبال ارتباط موثرتری با دانشگاه هستیم و باید بگویم در تمامی حوزه ها آمادگی لازم جهت همکاری وجود دارد.

وی، ادامه داد: اکنون نیروی دریایی برای تولید قطعات می تواند از علم و دانش دانشگاهیان استفاده کند، همچنین در حوزه تعمیر و نگهداری نیز ما می توانیم همکاری‌های خوبی با دانشگاه خلیج فارس داشته باشیم.

اکبری، تصریح کرد: در این خصوص شرکت‌های دانش بنیان و مراکز نوآوری و رشد می توانند در حوزه های نیازمندی نیروی دریایی با ما همکاری کنند.

در ادامه این نشست دکتر محمد مدرسی ،رئیس دانشگاه خلیج فارس افزود: از آنجا که دانشگاه مزین به نام آبراهه استراتژیک کشور، خلیج فارس، است لذا این موضوع مسئولیت هایی را در این حوزه برای ما ترسیم نموده که در سند راهبردی نیز به آن اشاره شده است.
وی تاکید کرد: از آن جایی که دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه جامع استان بوشهر است، خود را موظف می داند در تمامی حوزه های مزیتی و متنوع استان به صورت تخصصی و حرفه ای حضور فعال داشته باشد.

مدرسی، اضافه کرد: به لحاظ همجواری خلیج فارس، رشته مهندسی دریا ایجاد شده و در کنار آن نیز مرکز نوآوری و توسعه فناوری دریا و هسته های پژوهشی مرتبط فعالیت می کنند.
وی با اشاره به اهداف این نشست، ادامه داد: هدف از ایجاد گروه مهندسی دریا و سایر فعالیتهای مرتبط و اقدامات صورت گرفته رفع نیازهای استان و کشور در حوزه دریایی است که با بومی سازی قطعات و تجهیزات دریایی، وابستگی ها را به خارج از کشور کمتر کنیم.
رئیس دانشگاه خلیج فارس تاکید کرد: ما در حوزه های بین رشته‌ای چون؛ برق، الکترونیک، مخابرات و کامپیوتر فعالیت های خوبی شروع کرده و دستاوردهای قابل توجهی نیز داشته ایم.

مدرسی تاکید کرد: در انتقال دانش، تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز، دانشگاه خلیج فارس این آمادگی را دارد که با نیروی دریایی همچون گذشته همکاری گسترده تری داشته باشد و ما می توانیم تفاهم نامه و قراردادهای پیشین را مطابق با نیازهای نیروی دریایی به روز رسانی کنیم.

Log in to post comments