صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > مزیت‌های سرمایه گذاری دانش بنیان استان ها شناسایی می شود


  چاپ        ارسال به دوست

مزیت‌های سرمایه گذاری دانش بنیان استان ها شناسایی می شود

بوشهر-ایرنا- معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طرح شناسایی مزیت‌های سرمایه گذاری با تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان در 10 استان به صورت آزمایشی در حال اجراست.


به گزارش ایرنا، مسعود برومند روز چهارشنبه در حاشیه نخستین نشست تخصصی جلبک، تدوین نقشه راه، توسعه فناوری و صنایع جانبی در بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: این طرح در راستای شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری در استان‌ها بر اساس اسنادی مانند سیاست‌های برنامه ششم توسعه و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب با تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان آغاز و بر اساس آن مزیت‌های هر استان برای سرمایه گذاری مشخص می شود.
وی ادامه داد: این طرح با مشارکت دانشگاه‌های معین هر استان، استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها، سازمان برنامه و بودجه کشور، شورای علوم، تحقیقات و فناوری و گروه‌هایی از دانشگاه‌ها در حال اجراست.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در استان بوشهر با توجه به شرایط موجود، بر طرح‌هایی در حوزه شیلات، دریا و انرژی تمرکز و شرکت‌های فعال در این بخش ها حمایت می شوند.
برومند یادآور شد: یکی از ساز وکار‌های طراحی شده برای حمایت از شرکت‌ها استفاده از منابع صندوق نوآوری و شکوفایی است به نحوی که این صندوق از شرکت‌های دانش بنیان حمایت و تا 50 درصد در سرمایه گذاری آن‌ها مشارکت می کند.
وی بیان کرد: یکی از فعالیت‌های پارک‌ها، شناسایی سرمایه گذاران بخش خصوصی و هدایت سرمایه آن‌ها به سمت کار‌های نوین و اقتصاد دانش بنیان است.
برومند گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تلاش می‌کند با ایجاد تعامل میان پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها، زمینه تبدیل طرح‌های پژوهشی به محصول را فراهم کند.
برومند یادآور شد: علاوه بر این امسال سازوکاری طراحی شده که از یافته‌های پژوهشی نیز استفاده بیشتری صورت گیرد.


٠٨:٢٢ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٣کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397