دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩

صفحه اصلی > رخدادهای اینده 
اخبار > رویداد ملی مهندسی نفت خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

رویداد ملی مهندسی نفت خلیج فارس

نخستین دوره‌ رویداد ملی مهندسی نفت خلیج فارس با مشارکت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، دانشگاه خلیج فارس، هلدینگ پدم پارسیان کیش، شرکت نفت فلات قاره و شاخه دانشجویی انجمن بین المللی مهندسان نفت (SPE ) دانشگاه خلیج فارس به میزبانی دانشگاه خلیج فارس در شهر بوشهر برگزار می‌شود. این رویداد با هدف همگرایی دانشگاه و صنعت و نوآوری در امر پژوهش برگزار می‌شود. این رویداد با مشارکت فزاینده‌تر دانشگاه و صنعت، به دنبال هویت جدیدی برای جامعه دانش‌محور است. ایجاد دانشگاه تحول‌آفرین و تقاضامحور برای توسعه محلی و منطقه‌ای، ایجاد روحیه کار گروهی، مهارت‌آموزی و کاربردی‌سازی دانش و پاسخ به چالش‌های صنعت از سایر اهداف رویداد می‌باشد.

پیش بینی شده است جهت تحقق این اهداف در طول برگزاری رویداد برنامه‌های ویژه‌ای از قبیل فراهم‌سازی بستری جهت آگاهی طرفین از توانایی‌ها و نیازهای یکدیگر، برقراری تعامل با استفاده از برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی توسط اساتید دانشگاه و صنعت، جدی‌تر گرفتن دوره‌های کارآموزی و ارائه پروژه‌های صنعتی به دانشگاهیان با مشارکت اساتید مهمان صنعتی در بازه‌های زمانی مشخص ارائه شود.

این رویداد با هدف نوآوری در پژوهش به دنبال دستیابی به ایده‌ها و راه‌حل‌های خلاق در عرصه علم و صنعت می‌باشد. این رویداد در دو مرحله مجزا برگزار می‌شود. در طی جلسات شورای تصمیم‌گیری رویداد، قالب محورهای چالش برگزاری مرحله اول رویداد، به‌کارگیری روش محاسبات معکوس تعیین شد.

در این روش اطلاعاتی از قبیل تاریخچه تولید چاه‌های بخشی از یک میدان، اطلاعات فشار مخزن و برخی از پارامترهای سنگ و سیال مخزن در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد تا با تحلیل کیفی و کمی اطلاعات، ارزیابی کلی از سایر پارامترهای مخزن و پیش‌بینی روش تولید از چاه‌ها انجام گیرد. شرکت‌کنندگان می‌بایست به کمک روابط تجربی و روش‌های دیگر پاسخ پرسش‌های مختلف را تخمین بزنند.

مرحله دوم رویداد پس از پایان مرحله اول و با انتخاب گروه‌های برگزیده شروع خواهد شد. گروه‌های منتخب مرحله اول با همکاری متخصصین و اساتید این رویداد تحت توانمندسازی و مهارت‌افزایی قرار می‌گیرند و اطلاعات تکمیلی در رابطه با اطلاعات میدان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا برنامه بهینه تولید آینده مخزن را پیش‌بینی کنند. برگزاری وبینار تخصصی، برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و ایجاد فرصت‌های کارآموزی از برنامه‌های ویژه‌ای است که جهت تبادل دانش و تجربیات برای شرکت‌کنندگان تدارک دیده شده‌است.

در انتهای مرحله دوم گروه داوران دو گروه برتر که امتیازات بالاتری کسب نموده‌اند را انتخاب می‌کنند. جوایز این رویداد به‌گونه‌ای انتخاب شده است تا ضمن تقدیر از گروه‌های برتر، این گروه‌ها را در راستای فعالیت هر چه بیشتر در زمینه‌های بین‌المللی تشویق کنند. بدین ترتیب جایزه گروه اول، اعزام اعضای گروه به نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز ابوظبی امارات (ADIPEC) و جایزه گروه دوم، اعزام اعضای گروه به نمایشگاه جهانی نفت سنگین عمان (WHOC) در نظر گرفته شده‌است.

هم اکنون ثبت نام این مسابقه آغاز شده و متقاضیان شرکت در این رویداد جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۸ از طریق سایت www.pgpee.pgu.ac.ir در این مسابقه ثبت نام کنند.

متقاضیان رویداد می‌توانند پس از پایان مهلت ثبت‌نام، اطلاعات مورد نیاز را از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۸ از پروفایل خود دریافت نمایند.

 


١٥:٣٩ - سه شنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٢٣٧٨    /    تعداد نمایش : ٩١٦ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397