صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان بوشهر+ گزارش


  چاپ        ارسال به دوست

تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان بوشهر+ گزارش

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، رئیس دانشگاه خلیج فارس در این آیین گفت: با توجه به نقش ویژه پژوهش در تولید و اشتغال، هفته پژوهش را با شعار "پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی، فناوری زیر بنای تولید و اشتغال" نام‌گذاری شده است.

دکتر عبدالمجید مصلح افزود: هر جامعه‌ای به مبحث نوآوری که همان محصول پژوهش است بیشتر توجه کند قطعا با چالش بسیار کمتری در زمینه اشتغال و بیکاری روبرو خواهد شد.

وی افزود: سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌ها با توجه بیشتر به مبحث پژوهش و فناوری می توانند مسائل و مشکلات حوزه خود را برطرف کنند.

رئیس دانشگاه خلیج فارس تصریح کرد: خوشبختانه برخی سازمان‌ها و شرکت‌ها مانند شرکت برق، اداره بنادر و کشتیرانی و برخی شرکت‌های پتروشیمی در این زمینه قدم‌های خوبی برداشته‌اند و همکاری خوبی با دانشگاه خلیج‌فارس دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با اشاره به جایگاه ویژه پژوهش در کشورهای دنیا گفت: در بحث دارو بالای 90 درصد سود تولید دارو را خود شرکت‌های تولیدی به امر پژوهش، در اختیار گرفتن دانشمندان و تولید داروی جدید اختصاص می‌دهند زیرا در این زمینه نفع می‌برند.

 دکتر سعید کشمیری افزود: حدود 90 درصد مراجعاتی که به مدیران دستگاه‌ها می‌شود برای اشتغال است که اگر ما پژوهش را سرلوحه کار خود قرار دهیم  با استفاده از ظرفیت آن می‌توانیم، هم تولید علم کنیم و هم مشکل اشتغال را حل کنیم.

در این آیین از 14 پژوهشگر برتر استانی در حوزه دانش‌آموزی و دانشگاهی که موفق به کسب مقام برتر شده‌اند تجلیل شد.

 

جهت دريافت فيلم خبر كليك نماييد.


٠٩:٠٠ - شنبه ١٨ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٥١٣    /    تعداد نمایش : ٩٠٥کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397