صفحه اصلی > newstest 
اخبار > آغاز سال تحصیلی جدید بر اساتید گرامی و دانشجویان عزیز مبارک باد


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز سال تحصیلی جدید بر اساتید گرامی و دانشجویان عزیز مبارک باد

بازگشت به دانشگاه

 هشت نکته درباره شروع یک سال تحصیلی جدید

آغاز هر چیزی مهم و جدید همیشه با نوعی سرگردانی همراه است. آیا این رادر مورد شروع سال تحصیلی جدید احساس می کنید؟ مطمئنا. شما انتظارات عالی و فرصت های جدیدی در پیش رو دارید. فقط همه آنها را دریابید. برای لذت واقعی بردن از تحصیل و موفق بودن، نکات مفید زیر را دنبال کنید. مطمئنا خواهید دید که از نظر دوستان و اساتیدتان مورد تایید قرار می گیرید و در نهایت یک سال تحصیلی فراموش نشدنی خواهید داشت.

 

 1.تصميم بگيريد که اين يک سال تحصیلی کاملا تازه و جديد است.

 در اولین گام همه مشکلات گذشته مانند: نمرات بد، کینه ها، دشمنی ها، و یا پشت سر همدیگر حرف زدنها را فراموش کنید. کاملا یک شروع تازه داشته باشید!

 

2. طرحی مناسب ازاهداف و برنامه های خود را فراهم نمایید.

اهداف کوتاه مدت و اهداف بلند مدت را با هم در نظر بگیرید. با استفاده از گام های کوچک، می توانید یک کار مهم را بخوبی با نتایج بهتر انجام دهید. برنامه ریزی یک چیز مفید است، گرچه اغلب آن را دست کم گرفته ایم. بنابراین، نادیده گرفتن مرحله برنامه ریزی یک اشتباه اساسی است. شما می توانید بررسی کنید که چگونه کارآیی و دستاوردهای شما به برنامه ریزی بستگی مستقیم دارد. برنامه ریزی هفتگی یک روش خوب برای دنبال کردن فعالیتهای روزانه است. برنامه ریزی روزانه به شما اجازه می دهد تا روز خود را به شیوه ای مناسب مدیریت کنید. این روند را برای دو هفته امتحان کنید. در هفته اول بدون برنامه ریزی و اولویت کارهای خود را انجام دهید. و در هفته دوم، اولویت بندی کنید و فرصت ها را تنظیم کنید و برنامه روزانه خود را با توجه به زمان آغاز و پایان مشخص عمل نمایید. حال تفاوت را می بینید؟

 

 

3. مهارت های مدیریت زمان خود کار افزایش دهید.

سازماندهی و مدیریت برای فردی که تحصیل می کند یک فاکتور کیفیت مهم به شمار می آید. اگر به تعویق انداختن کارها همواره مشکل شما بوده است، سال تحصیلی جدید زمان مناسبی برای رهایی این عادت مزاحم است. در طول تابستان، شما زمان کافی داشتید که وقت و بی وقت به هر کاری هر طور که دلتان می خواست بپردازید. هنگامی که پاییز می آید، وقت خوبی برای شروع برنامه ریزی مناسب برای استفاده صحیح از زمان است. بالا بردن مهارت های مدیریت زمان با گذشت زمان و زحمت امکان پذیر است. با این حال، برای انجام امر مهم تحصیل آیا راهی به جز افزایش مهارتهای خود وجود دارد؟

 

4. فعالیتهای ذهنی و جسمی را با هم انجام دهید.

 بعضی از مردم ورزش را دوست دارند و بعضی خیر. از آنجا که مطالعه بصورت مداوم شما را درگیر فعالیت ذهنی می کند، بهتر است مقداری فعالیت ورزشی و جسمانی هم انجام دهید. وقتی مردم تنها یا فعالیت جسمانی و یا فعالیت ذهنی را انتخاب می کنند، آنها در واقع با یک روش غیر متعادل روبرو هستند. خلاصه کلام، موضوع سلامت در میان است. پس نمی خواهید ورزش و فعالیت جسمی انجام دهید؟

 

 

. 5ازاساتید و همکلاسی های خود در مواقع نیاز بپرسید.

 اگر شما به کمک نیاز دارید، هیچ جای شرم نیست. نگران نباشید در مورد مسائلی که نمی دانید سوال بپرسید و کمک بخواهید. در دانشگاه ها یا موسسات آموزشی، همه علم آموزان یک هدف مشابه را دنبال می کنند: خوب یاد گیری. علاوه بر این، کمک از دانشجویان پیشرو می تواند برای کسانی که به کمک نیاز دارند و کسانی که آن را ارائه می دهند، هر دو مفید باشد. همچنین در مورد اساتید. اساتید همواره دانشجویان را تشویق می کنند تا سوالات مربوط به موارد درسی را مطرح نمایند. آیا نمی خواهید سوال بپرسید؟

 

 6. سعی کنید کاری جدید انجام دهید.

شما از علاقمندیهای زیادی برخوردارید. سعی کنید به کسی کمک کنید. داوطلب انجام کاری باشید. یک معلم برای سال پایینی ها باشید. یا یک هنر جدید را شروع کنید. فرصت های متنوع و متعددی دارید، بنابراین به سمت آن بروید.  به برخی تیم ها یا باشگاه ها بپیوندید. نگران نباشید. احتمالا هر کس مثل شما به همان اندازه دلشوره دارد. اگر والیبال واقعا چیزی است که می خواهید انجام دهید، اما همه دوستانتان به فوتبال می روند، شما والیبال را انتخاب کنید. حتما دوستان جدیدی را در آن تیم خواهید داشت. شما مجبور نیستید تمام وقت خود را فقط با یک جمعیت سپری کنید. سعی کنید در همه مکان ها دوستانی داشته باشید. آیا اینطور راحت تر نیستید؟

 

 7. استراتژی ویژه خود را در کنترل استرس کشف نمایید.

مدیریت استرس و آوردن زندگی به تعادل، مهارت بی جایگزینی است. افراد با روشهای مختلفی در حال تلاش برای مقابله با استرس هستند. آنها به ورزش می پردازند، سعی می کنند در شب بخوبی بخوابند، بعد از کلاس دوستانشان را ملاقات می کنند، یا شاید ترجیح می دهند سریال های تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنند. مهمترین چیز این است که بتوانیداز استرس خلاص شود، در غیر این صورت، می تواند به اضطراب، افسردگی و سایر چیزهای وحشتناک تبدیل شود. و البته، اگر شما تمرکز خود را تحت استرس از دست دهید، چگونه می توانید به نحو شایسته مطالعه کنید؟

 

 

8.به طور متناسب با احترام و کرامت نسبت به دیگران رفتار کنید.

 اجازه ندهید مردم به واسطه رفتارتان به شما بی احترامی کنند. مبادی آداب را رعایت کنید. در مورد بهترین شخصیتی که شما می شناسید فکر کنید. آن شخصی که همه می گویند: " او دختر خوبی است، او هرگز چیزی بد در مورد کسی نمی گوید"، و یا "این پسر عالی است . او بسیار مودب است." سعی کنید شما نیز مانند او باشید، و به یاد داشته باشید بعضی اوقات بی دلیل چه احساس خوبی نسبت به دیگران دارید. این باعث می شود که روزهای شما ساخته شود. یک اصطلاح قدیمی وجود دارد: "بسیار خوب است که مهم باشیم، اما بسیار مهمتر این است که محترم باشیم." آیا گرم بودن و دوستانه رفتار کردن با هم کلاسیها را برای ادامه راه تمرین  نمی کنید؟


١٤:٤٨ - 1397/06/25    /    شماره : ١٩٧٤    /    تعداد نمایش : ٤٣٩کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.