دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > معرفی کمیته ملی و کمیته جوانان شورای جهانی نفت ( WPC )


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی کمیته ملی و کمیته جوانان شورای جهانی نفت ( WPC )

در تاریخ یازدهم آذر سال نود و هفت،کارگاه معرفی کمیته ملی و کمیته جوانان شورای جهانی نفت (WPC ) توسط جناب مهندس امین عوض پور جانشین بهره برداری میدان گازی دالان و عضو کمیته ملی ایران در WPC  در دانشکده مهندسی نفت،گاز و پتروشیمی برگزار گردید.

این جلسه با حضور اساتید و دانشجویان رشته های نفت و شیمی برگزار گردید.که مهمترین مسائل تشریح شده به شرح ذیل بود.

شورای جهانی نفت در سال 1933 بعنوان زیر مجموعه ای از سازمان ملل متحد تشکیل گردید. این شورا به عنوان یک مجموعه غیر دولتی، وظیفه پژوهش و برطرف کردن چالش های پیش روی صنعت نفت، گاز و انرژی را از طریق شبکه بوجود آمده در کشورهای مختلف بر عهده گرفت. در حال حاضر هفتاد کشور عضو این شورا می باشندکه نود و شش درصد از کل کشورهای نفتی جهان را شامل می شوند.

در این کارگاه، کنگره جهانی نفت نیز معرفی گردید. این کنگره هر سه سال یکبار به میزبانی یک کشور و با حضور شخصیت های بزرگ سیاسی جهان در حد رییس جمهور و وزیران نفت، دانشگاههای مطرح دنیا و شرکت های بزرگ نفتی دنیا برگزار می گردد.

فعالیتهای کمیته جوانان در دو بخش Vision و Mission تقسیم میشود. در بخش Vision ، هدف، رسیدن به دور نمایی ازآینده انرژی جهان بوسیله تشکیل شبکه ای از جوانان مستعد و همچنین آماده سازی این افراد بعنوان مدیر آینده جهان می باشد.

در بخشMission نیز، ایجاد فضایی برای شنیدن صدای جوانان، رسیدن به ایده های نواورانه در این صنعت، شکل دادن به تصویری واقعی از فرصت های موجود در صنعت نفت و ایجاد پلی برای نزدیک کردن نسل های مختلف است.

از جمله مزایای عضویت و فعالیت در کمیته شورای جهانی نفت می توان به ایجاد فرصت های شغلی، حضور در کارگاهها بصورت رایگان، ایجاد فرصت ادامه تحصیل در دانشگاههای بین المللی و بهره گیری از آموزش توسط مربیان برای دانشجویان و جوانان و همچنین ایجاد فرصت های پژوهشی، برقراری ارتباط با دانشگاههای بین المللی، بروز رسانی دانش اساتید و ایجاد فرصت برای مربی شدن در برنامه Mentoring برای اساتید اشاره نمود.١٦:١٨ - 1397/10/04    /    شماره : ٢١٩٩    /    تعداد نمایش : ٥٨٢