درباره

گروه آموزشی روان شناسی

 

درباره گروه:

گروه روانشناسی دانشگاه خلیج فارس با تجربه‌ای ده ساله در پرورش دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تلاش دارد تا پذیرش دانشجو در مقطع دکتری روانشناسی را در مهر 1398 آغاز کند. گروه روان شناسی در حال حاضر داراي 2 نفر دانشیار و 4 نفر استاديار تمام وقت با سابقه 4 الی 20 سال تدريس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده و پیش بینی می‌شود از ابتدای نیمسال اول سال تحصیلی 97-1396با توجه به فراغت از تحصیل یک نفر دانشجوی دکتری(مأمور به تحصیل) برای این دانشگاه تعداد استادیاران گروه به 5 نفر برسد و تعداد دانشیاران گروه به 3 نفر برسند.

 

تاریخچه :

گروه روان شناسی در مقطع کارشناسی رشته روان شناسی از سال 1395 اقدام به پذیرش دانشجو در این رشته  کرده است. در مقطع کارشناسی ارشد نیز در دو گرایش روان شناسی عمومی و روان شناسی تربیتی از سال 1389 دانشجو پذیرفته است و تاکنون 50 دانشجو در مقطع ارشد از پایان نامه های خود دفاع نموده و فارغ التحصیل شده اند.

 

اهداف :

از اهداف گروه روان شناسی ایجاد پژوهشکده علوم شناختی است. این پژوهشکده نهادی علمی پژوهشی است که هدف کلی آن گسترش پژوهش و آموزش در حوزه‌های مرتبط با علوم شناختیاست.این پژوهشکده با هدف انجام طرح‌های پژوهشی بنیادیدر زمینه علوم شناختی، انجام طرح‌های پژوهشی کاربردیدر زمینه علوم شناختی، برگزاری دوره‌های عالی تحصیلات تکمیلی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، برگزاری کنفرانس‌هاو سایر جلسات علمی، و انتشار نشریه علمی پژوهشی فصلنامه تازه‌های علوم شناختیفعالیت خواهد کرد. ايجاد این رشته به بهبود توانمندي‌هاي پژوهشي دانشگاه در حوزه مسایل روان شناسی شناختی کمک خواهد کرد. درحال حاضر ستاد راهبری توسعه علوم و فناوریهای شناختی در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از راه اندازی پژوهشکده های علوم شناختی حمایت می کند. ایجاد پژوهشکده شناختی زیر نظر معاونت پژوهشی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. ایجاد این رشته باعث خواهد شد تا دانشگاه بتواند از ظرفیت خود در زمینه طراحی و تدوین برنامه‌های راهبردی در سطح سازمان‌های دولتی، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های منطقه‌ای و سایر بنگاه‌های اقتصادی و تجاری بهره بجویند و به فرایند توسعه استان بوشهر کمک بیشتری کنند. 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.