شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨

صفحه اصلی > انتشارات 
اخبار > تصویب ایجاد اولین دانشکده کسب و کار ایران و برج فناوری دانشگاه خلیج فارس در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر


  چاپ        ارسال به دوست

تصویب ایجاد اولین دانشکده کسب و کار ایران و برج فناوری دانشگاه خلیج فارس در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر

در شورای اداری استان که با حضور ریاست جمهور و اعضای هیات دولت عصر روز یکشنبه 26 اسفند در شهرستان عسلویه برگزار شد، هیات دولت با ایجاد اولین دانشکده کسب و کار کشور و برج فناوری در دانشگاه خلیج فارس موافقت نمود.
دکتر مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس ضمن اعلام این خبر گفت: مراحل احداث دانشکده کسب کار و برج فناوری دانشگاه خلیج فارس از سال آینده و با اعتباری بالغ بر 280 میلیارد ریال آغاز خواهد شد.
وی افزود: دانشکده کسب و کار در محل پردیس اصلی دانشگاه با متراژ 10000 متر مربع در دو فضای آموزشی جدا ولی در ارتباط با یکدیگر و در دو فاز 4000 متر مربع و 6000 متر مربع شامل فضای آموزشی و کمک آموزشی، اداری، مرکز خدمات کامپیوتری ، مجموعه کتابخانه و مراکز رفاهی احداث خواهد شد و پس از تکمیل با 4 رشته مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، اقتصاد و حسابداری آغاز به کار خواهد نمود.
دکتر مصلح با اشاره به لزوم ایجاد برج علم و فناوری ، برنامه فیزیکی مطالعه شده این برج را بر مبنای تامین فضای پژوهشی محققین و دانشجویان رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و شهرسازی و نفت، گاز و پتروشیمی دانسته و ادامه داد: این برج در فضایی حدود 7000 متر مریع و در 10 طبقه جهت  جمعیت دانشجویی و پژوهشگران و پرسنل مربوط به برج علم و فناوری که جمعیتی حدود 700 تا 1000 نفر به صورت تمام وقت و پاره وقت خواهد بود، احداث خواهد شد.
رئیس دانشگاه خلیج فارس افزود: اهداف احداث برج علم و فناوری عبارتند از: تجاری سازی و نوآوری نتایج تحقیقات و تحقق ارتباط صنعت و دانشگاه، کمک به ایجاد و حمایت از موسسات و شرکت های تحقیقاتی و مهندسی نوپا، کمک به جذب سرمایه گذاری خارجی و تسریع انتقال فناوری، افزایش قدرت رقابت و رشد صنایع متکی بر دانش و ایجاد محیطی برای شناسایی و ارایه توانمندی های تکنولوژیکی کشور (فن بازار) است.


١١:٠٠ - دوشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٩٠ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397