چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

صفحه اصلی > نمایش اخبار 
اخبار > دکتر رضا آذین: پیوند نیازمندی های جامعه و صنعت با دانشگاه یکی از ضرورت های امروز کشور است.


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر رضا آذین: پیوند نیازمندی های جامعه و صنعت با دانشگاه یکی از ضرورت های امروز کشور است.

پنجمین جلسه از سلسله نشست های مکتب بوشهر با موضوع "مدل یکپارچه آموزش، پژوهش و نوآوری در تعامل دانشگاه نسل سوم و صنعت" با سخنرانی دکتر رضا آذین رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر و عضو هیات علمی دانشگاه روز یکشنبه 19 خرداد در سالن جلسات سازمان مرکزی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.
دکتر رضا آذین در این نشست گفت: پیوند نیازمندی های جامعه و صنعت با دانشگاه یکی از ضرورت های امروز کشور است و برقراری این پیوند می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه را حل کند.
وی افزود: برای برقراری ارتباط با حوزه صنعت باید سعی کنیم زبان خاص این حوزه را یاد گرفته و سطح آمادگی فناوری را در دانشگاه بالا ببریم زیرا سطح استاندارد در حوزه صنعت، یک سطح حرفه ای و بسیار بالا است.
رئیس بنیاد نخبگان تجربه حضور دانشگاه خلیج فارس در پالایشگاه فجر جم را یک تجربه موفق در بحث ارتباط دانشگاه و صنعت برشمرده و ادامه داد: دانشگاه خلیج فارس برای موفقیت در این حضور با ایجاد هسته های پژوهشی، تعیین صورت مسئله در قالب پروپزال های کارشناسی ارشد و دکتری و ارائه راه حل در کنار حضور و بازید از بخش های مختلف صنعت نفت، توانست به یک موفقیت در این زمینه دست یابد.
دکتر آذین در پایان با اشاره به لزوم تقویت نگاه کارآفرینانه در صنعت، برگزاری استارتاپ های دانشجویی در حوزه های صنعت را یکی از راه حل های کمک کننده دانست.


 ١١:١٦ - دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٣ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397