پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨

صفحه اصلی > نمایش اخبار 
اخبار > کسب مقام سوم تیم آپای دانشگاه خلیج فارس به نام Pgucert در ششمین دوره مسابقات ملی فتح پرچم یا CTF


  چاپ        ارسال به دوست

کسب مقام سوم تیم آپای دانشگاه خلیج فارس به نام Pgucert در ششمین دوره مسابقات ملی فتح پرچم یا CTF

تیم آپای دانشگاه خلیج فارس به نام Pgucertدر ششمین دوره مسابقات ملی فتح پرچم یا CTF که در تاریخ 19 بهمن 1397 که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، در بین 42 مرکز آپا در کشور با اختلاف دو امتیاز به مقام سوم رسید.

  غلامرضا احمدی رییس مرکز آپا دانشگاه خلیج فارس گفت:  این مسابقات با حضور 118 تیم  از ساعت 10 صبح شروع و ساعت 18 عصر پایان یافت. اعضای این تیم را کارشناسان مرکز آپا و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر بوشهر و جم تشکیل می دادند. نتایج مسابقه بر روی وب سایت مسابقه به آدرس https://ctf.nsec.ir/scoreboardدرج شده است. از برگزیدگان این مسابقه در اختتامیه ششمین جشنواره ملی افتا در اسفندماه ۹۷ تقدیر خواهد شد. لازم به ذکر است مرکز آپای دانشگاه خلیج فارس شهریور 95 افتتاح و از همان موقع مشغول خدمات رسانی در زمینه آگاهی رسانی، امداد و پشتیبانی امنیتی در استان می باشد.
رییس مرکز آپا افزود:  مسابقات «فتح پرچم» یا Capture The Flag یکی از مسابقاتی است که بین هکرها رواج دارد و برای ارزیابی سطح مهارت آن‌ها استفاده می‌شود. در این مسابقات یک سری اهداف برای تیم‌های شرکت کننده تعریف می‌شود و تیم‌ها باید در زمان مشخص‌ شده به آن‌‌ها برسند. این گونه از مسابقات از محبوبیت زیادی برخوردار هست و حتی در داخل ایران هم مورد استقبال قرار گرفته است.
ایشان ادامه : پرچم در واقع به هدفی که مشخص می‌شود، می گویند مثلا ممکن است که پرچم، «رشته‌ای کارکتری» در دایرکتوری ریشه باشد. مسابقات CTF مثل حل و ساخت پازل است. پازلی که کامل شدن آن نیاز به دانش اعضای شرکت کننده دارد.
برای هکرها بهترین روش رقابت همین است. چون ممکن است برای پیدا کردن یک رشته از کارکترها نیاز به انجام انواع حملات تحت وب و سرریز بافر و اکسپولییت های مختلف داشته باشند.


٠٩:٠٢ - يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٤ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397