يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩

صفحه اصلی > نمایش اخبار 
اخبار > افتتاح مرکز توسعه فناوري هوشمندسازي و اينترنت اشياء با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح مرکز توسعه فناوري هوشمندسازي و اينترنت اشياء با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم

با حضور دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس عصر روز چهارشنبه 11 اردیبهشت مرکز توسعه فناوري هوشمندسازي و اينترنت اشياء افتتاح شد.

دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس در این خصوص گفت: اين مرکز به منظور انجام تحقيقات و توسعه در حوزه فناوري هاي هوشمند مبتني بر اينترنت اشيا شکل گرفته است. در اين مرکز ماژول هاي مربوط به پروتکل هاي مختلف ارتباطي و سنسور هاي رايج در حوزه اينترنت اشيا با کاربري شهر هوشمند فراهم شده است و براي تجهيز اين مرکز تا کنون پنج ميليارد ريال توسط دانشگاه خليج فارس هزينه شده است.
رییس دانشگاه خلیج فارس افزود: فناوران و پژوهشگران مي توانند با استفاده از تجهيزات اين مرکز، ايده هاي مرتبط با هوشمند سازي و اينترنت اشيا را به محصول تبديل کرده و محصول خود را در يک محيط شبيه سازي شده ارزيابي کنند. لازم به توضیح است که عمده فعاليت هاي اين مرکز بر توسعه پروتکل هاي مخابراتي اينترنت اشيا و توليد محصولات فناورانه هوشمند متمرکز خواهد بود. اين مرکز آمادگي مشاوره در  پروژه هاي مختلف هوشمند سازي مبتني بر اينترنت اشيا براي اشخاص حقيقي و حقوقي را دارد.


١٠:٢٩ - چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٠ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397