يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩

صفحه اصلی > نمایش اخبار 
اخبار > تدوین نقشه راه در اولین نشست تخصصی جلبک


  چاپ        ارسال به دوست

تدوین نقشه راه در اولین نشست تخصصی جلبک

  

   به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی درباره توسعه صنعت جلبک در کشور، گفت: در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، ستاد توسعه زیست فناوری اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری جلبک کشور کرده است.

   قانعی با تاکید بر نقش اقتصاد زیستی در رونق اقتصاد مقاومتی گفت: این ستاد بنا بر سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، به دنبال افزایش سهم اقتصاد زیستی در اقتصاد کشور است، لذا ظرفیت‌ها و فرصت‌های مختلف در این حوزه از جمله جلبک را شناسایی کرده ایم و بدنبال راهکارهای توسعه آن هستیم.

   دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور برای کشت و پرورش جلبک و همچنین استفاده از جلبک در صنایع مختلف، گفت: در سال‌های گذشته بخش‌های خصوصی و دولتی به صورت پراکنده در زمینه تولید جلبک کار کرده اند، اما تا الان به تولید انبوه نرسیده ایم و ظرفیت فراوانی برای پیشرفت در این حوزه وجود دارد.

   دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری جلبک خبر داد و افزود: به همین علت در چهار ماه گذشته مطالعات فراوانی پیرامون ظرفیت‌ها و چالش‌های تولید جلبک اعم از میکروجلبک ها و جلبک‌های دریایی باهمکاری بخش خصوصی صورت گرفته است و نتایج این طرح، در نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه فناوری جلبک و صنایع جانبی اعلام خواهد شد.

   قانعی ادامه داد: اولین «نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه فناوری جلبک و صنایع جانبی آن» به میزبانی دانشگاه خلیج فارس، یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ۹۸ با این حوزه برگزار می‌شود.

    دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به کاربردهای جلبک در صنایع مختلف از جمله صنایع آرایشی و بهداشتی، غذایی و دارویی گفت: در کنار این نشست، نخستین نمایشگاه ویژه شرکت‌های جلبک کشور نیز برگزار خواهد شد.

 


١٥:٠٤ - شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٢٣٨٧    /    تعداد نمایش : ١٢٢٨ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397