دوشنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٨

صفحه اصلی > نمایش اخبار 
اخبار > مودم قابل حمل شبکه لورا (Portable LoRa Gateway) توسط شرکت ارتباط صنعت رونیکا


  چاپ        ارسال به دوست

مودم قابل حمل شبکه لورا (Portable LoRa Gateway) توسط شرکت ارتباط صنعت رونیکا

مودم قابل حمل شبکه لورا (Portable LoRa Gateway) توسط شرکت ارتباط صنعت رونیکا

شرکت ارتباط صنعت رونیکا پارس با هدف توسعه و تجاری سازی ایده‌های حوزه اینترنت اشیا (IoT)، در آذرماه سال 1397 به ثبت رسید. این شرکت هم‌اکنون در مرکز رشد دانشگاه خلیج فارس فعالیت دارد و در همین مدت کوتاه از زمان راه‌اندازی، موفق به توسعه و تجاری سازی چند محصول در حوزه اینترنت اشیا شده‌است. مهم‌ترین فاکتور رشد این شرکت را می‌توان دانش بالای تکنیکی، تجربه بالا و نگرش علمی و بروز موسسین شرکت دانست، به گونه‌ای که تمامی اعضای این شرکت را افراد فعال در حوزه پژوهش و فناوری تشکیل داده‌اند.

از تجارب موفق این شرکت در حوزه اینترنت اشیا می توان به "طراحی و پیاده سازی زیرساخت شبکه اینترنت اشیا بر بستر تکنولوژی ارتباطی LoRaWAN در دانشگاه خلیج فارس"، "طراحی و پیاده سازی سیستم هوشمند پایش مصرف آب واحدهای داخلی دانشگاه با استفاده از تلنولوژی LoRaWAN"  و "مشاوره فنی و تکنیکی در حوزه هوشمندسازی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر" اشاره کرد.

مودم قابل حمل شبکه لورا (Portable LoRa Gatewayبه عنوان یک بخش اساسی در شبکه هوشمند LoRA WAN به شمار رفته و ویژگی ابتکاری آن وجود سرور و اپلیکیشن های انحصاری شرکت که بر بستر LoRA WAN طراحی شده اند، بر روی دستگاه می باشد. این امر سیستم مورد نظر را به یک سیستم جامع و پارتابل LoRA WAN تبدیل کرده و استفاده از آن برای کاربر بسیار آسان‌تر شده است. استفاده عمده این سیستم به منظور تست شبکه LoRA WAN در مکان‌هایی است که ارتباط با سرور مرکزی ممکن نباشد. لازم به ذکر است سیستم مذکور به منظور انجام مطالعات مختلف روی شبکه LoRA WAN
 
در واحدهای پژوهشی، بسیار کارآمد و کاربردی است. در تصویر می‌توان این محصول را مشاهده کرد.

 


١٥:٥٥ - دوشنبه ٦ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣١٨    /    تعداد نمایش : ٨١٥ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397