چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨

صفحه اصلی > نمایش اخبار 
اخبار > آموزش با رويكرد كارآفريني در دانشگاه خليج فارس : از پروژه درس آزمايشگاهی تا ساخت يك دستگاه آماده فروش


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش با رويكرد كارآفريني در دانشگاه خليج فارس : از پروژه درس آزمايشگاهی تا ساخت يك دستگاه آماده فروش

ساخت "دستگاه سنجش pH  و دما بصورت ديجيتال و گزارش همزمان به كامپيوتر" توسط یک تیم از دانشجویان  مهندسی برق دانشگاه خلیج فارس به مرحله نیمه صنعتی رسید.

 دکتر امین ترابی جهرمی استادیار گروه مهندسی برق دانشکده مهندسی گفت: در ابتدا  دانشجویان، تحقيق براي توليد این دستگاه را در سال ١٣٩٦با كار بر روي سنسور pH بعنوان پروژه درس آزمايشگاهی و در محل آزمايشگاه سيستم هاي كنترل ديجيتال هوشمند در يك گروه دو نفره دانشجويي  شروع کردند.

 وی افزود: پس از بدست آوردن نتايج قابل قبول، با پیشنهاد استاد راهنما،  طرح تکمیلی همين موضوع برای تبدیل دستگاه به يك نمونه آزمايشگاهي بعنوان پروژه كارشناسي دانشجو تعریف شد. در طرح تکمیلی، پس از تبدیل دستگاه بصورت يك محصول با چندين قابليت و طراحي رابط كاربري مناسب و ارتباط با كامپيوتر در سال ١٣٩٧، کار بر روی طراحي جعبه مناسب و مدل عرضه در بازار و انجام آزمونهاي دوام عملكرد به اتمام رسید.

 ایشان ادامه داد:  این محصول  با همت و تلاش احمد غلامي متولد ۱۳۷۵ روستای چاه‌کوتاه بوشهر و دانشجوي سال اول كارشناسي ارشد مهندسي برق گرايش كنترل دانشگاه خليج فارس و دانش آموخته ي همين رشته در مقطع كارشناسي از این دانشگاه اكنون بصورت يك محصول نيمه صنعتي آماده كاربرد بصورت طولاني مدت در محيطهاي آزمایشگاهی  است. این دستگاه هم‌اکنون با قيمتي كاملا رقابتي و خدمات پس از فروش و گارانتي مناسب، آماده حضور در بازار است.

 دانشگاه خليج فارس افتخار دارد كه فرآيند آموزش  استعدادهاي جوانان بومي استان و ساير جوانان اين مرز و بوم را با رويكردي تقاضا محور و آینده نگر در راستای تحقق ایده یک دانشگاه  بين المللي کارآفرین دنبال می‌کند

 "دستگاه سنجش pH و دما"  در حال حاضر از طریق ارتباط با سازندگان این دستگاه در دانشگاه خلیج فارس  در دسترس متقاضیان است.

 

 


٠٩:٣٦ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١١٤    /    تعداد نمایش : ٦٨٨ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397