جمعه ٢٧ فروردين ١٤٠٠

صفحه اصلی > نمایش اخبار 
اخبار > به مناسبت روز بوشهر وبینار علمی فرهنگی روز بوشهر برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز بوشهر وبینار علمی فرهنگی روز بوشهر برگزار شد.

به همت انجمن ایرانی تاریخ شعبه بوشهر و با همکاری گروه تاریخ و مرکز مطالعات خلیج فارس نشست علمی فرهنگی روز بوشهر به صورت مجازی تشکیل شد.
دکتر حسن الهیاری، رئیس شعبه انجمن ایرانی تاریخ در استان بوشهر در این خصوص گفت:  این نشست برای علم دوستان و علاقه مندان به تاریخ بوشهر و طی 3 ساعت به صورت مجازی برگزار گردید.
عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس با اشاره به بخش های مختلف این نشست عنوان کرد: در بخش نخست این نشست پروفسور  عبدالرسول خیراندیش، استاد تاریخ دانشگاه شیراز، به بازخوانی میراث منتشر نشده علمی موسس مدرسه سعادت و تحولات بوشهر در دوره معاصر پرداختند.

در ادامه برنامه دکتر امیر بهرام عرب احمدی، مدیرگروه مطالعات آفریقای دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، نقش بوشهر در ارتباط ایران و آفریقا در ادوار مختلف را تشریح کرد و در همین راستا میراث مشترک زنگبار و حوزه خلیج فارس، به ویژه بندر بوشهر را مورد بررسی قرار داد.
الهیاری ادامه داد: دکترحمیدرضا پیغمبری، عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس، نقش تمدن لیان در دریانوردی عصر باستان را بازخوانی نمودند.
همچنین آقای محمد عمرانی، دانشجوی کارشناسی ارشد تارخ دانشگاه خلیج فارس،  نیز در بخش پایانی نشست به بازخوانی نقش مردم بوشهر در سالهای بحرانی در دوران جنگ جهانی دوم و بروز قحطی در آن سالها پرداختند.
دکتر حسن الهیاری، اضافه کرد: برای حاضران در این نشست علمی و فرهنگی تصاویر، نماهنگ و روایت های تصویری به نمایش گذاشته شد.
18 اسفند مطابق با سالروز تأسیس مدرسه سعادت در بوشهر روز ملی بوشهر  نامگذاری شده است.


١٠:٢١ - سه شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٣٧٧٩    /    تعداد نمایش : ١٥٩ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397