صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > هجدهمین جشنواره پژوهش و فناوری استان بوشهر


  چاپ        ارسال به دوست

هجدهمین جشنواره پژوهش و فناوری استان بوشهر

هجدهمین جشنواره پژوهش و فناوری استان بوشهر

هجدهمین جشنواره پژوهش و فناوری استان بوشهر یکشنبه 12 آذر با حضور مسؤلان کشوری و استانی در سالن اجتماعات دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس برگزار گردید.

دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در این مراسم گفت: با توجه به نقش ویژه پژوهش در تولید و اشتغال هفته پژوهش را به شعار "پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری زیر بنای تولید و اشتغال" مزین کردیم.

وی افزود: هر جامعه ای به مبحث نوآوری که همان محصول پژوهش است، بیشتر اهمیت دهد قطعا با چالش بسیار کمتری در زمینه اشتغال و بیکاری روبرو خواهد بود.

دکتر مصلح ادامه داد: سازمان ها، ارگان ها و شرکت ها با توجه بیشتر به مبحث پژوهش و فناوری می توانند مسایل و چالش های حوزه خود را برطرف نمایند. خوشبختانه برخی سازمان ها و شرکت ها مانند شرکت برق استان بوشهر، اداره بنادر و کشتیرانی و برخی پتروشیمی ها در این زمینه قدم های خوبی برداشته اند و امروز شاهد همکاری های خوبی بین دانشگاه خلیج فارس و آنها هستیم.

در ادامه مراسم دکتر سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به جایگاه ویژه پژوهش در تمام کشورهای دنیا گفت: در بحث دارو بالای 90 درصد مخارج تهیه و تولید دارو را خود شرکت های تولید دارو پرداخت میکنند در این راه هزینه میکنند، دانشمندان را در اختیار میگرند تا بتوانند دارویی را تایید و تولید کنند زیرا در این زمینه نفع می برند و این قطعا باعث اشتغال پایدار خواهد شد.

 

 

 


١٤:٥٦ - 1396/09/13    /    شماره : ١٤٩٧    /    تعداد نمایش : ١٧٠خروج
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.