چهارشنبه ٠٥ آذر ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > برگزاری کنفرانس بین المللی دو سالانه نفت ، گاز و پتروشیمی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کنفرانس بین المللی دو سالانه نفت ، گاز و پتروشیمی

 دومین کنفرانس دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی O.G.P.C 2018)) در تاریخ بیست و سوم آبان ماه سال نود و هفت در دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس برگزار گردید. این کنفرانس با محوریت انرژی و محیط زیست توسط دانشگاه خلیج فارس، با مشارکت انجمن مهندسی شیمی ایران و با مشارکت و همکاری پژوهشگران و دانشمندان ملی و بین المللی از شانزده کشور دنیا برگزار گردید. جناب آقای دکتر آذین عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی و رییس بنیاد ملی نخبگان بعنوان دبیر علمی کنفرانس و جناب آقای دکتر خسروی از اعضا هیئت علمی دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی  بعنوان دبیر اجرایی، از برگزار کنندگان این کنفرانس بودند. در این کنفرانس نخبگان دانشگاهی و خبرگان صنعتی در حوزه انرژی ومحیط زیست با هدف فرهنگ سازی، ارتقا و عرضه تجارب ویژه صنعتی، پژوهش ها و اختراعات علمی گرد هم آمدند و به تبادل نظر پرداختند. در این کنفرانس سه نفر از پژوهشگران برجسته از جمله آقای پروفسور احمد فائوزی از دانشگاه فناوری مالزی، آقای توماس کینگربر از دانشگاه مونتان و آقای دکتر سید مجتبی صدر عاملی از دانشگاه تربیت مدرس به عنوان سخنرانان کلیدی به سخنرانی و ارائه مقالات خود در خصوص انرژی و محیط زیست پرداختند.

ازدیگر رویدادهای مهم این کنفرانس، امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه فناوری مالزی UTM)) در حوزه دانش، فناوری و فرایندهای غشایی در حوزه تصفیه آب، نفت وگازبود. این تفاهم نامه به مدت سه سال می باشد.

در زمینه مقالات، تعداد صد و چهل مقاله به زبان انگلیسی در این کنفرانس مورد پذیرش قرار گرفت. ارائه مقالات هم به صورت شفاهی و هم به صورت پوستر انجام گردید. در نهایت، با داوری اساتید حوزه انرژی و محیط زیست، چهار مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شدند.  در قالب برنامه جانبی کنفرانس نیز تور اکوصنعتی یک روزه به مقصد صنایع پتروشیمی عسلویه و بوم گردی در حوزه خلیج نایبند فراهم گردید.


١٤:٥٢ - 1397/10/04    /    شماره : ٢١٩٢    /    تعداد نمایش : ٦١٩