دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > برگزاری دوره ایران شناسی کوتاه مدت ویژه دانشجویان گرجستانی در دانشگاه خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره ایران شناسی کوتاه مدت ویژه دانشجویان گرجستانی در دانشگاه خلیج فارس

بوشهر- ایرنا- معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: دوره ایران شناسی کوتاه مدت ویژه دانشجویان گرجستانی در بوشهر آغاز شد.

پرویز حاجیانی روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این دوره آموزشی به مدت 2 هفته در اجرای موافقت اصولی مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر انتخاب دانشگاه خلیج فارس به عنوان مجری منتخب برگزاری دوره های بلندمدت و کوتاه مدت ایران شناسی و زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان گرجستانی و تفاهم نامه همکاری بین این دانشگاه و دانشگاههای گرجستان که در سفر اخیر رئیس دانشگاه خلیج فارس به این کشور مبادله شد، برگزار می شود.
وی بیان کرد: در این دوره ها دانشجویان گرجستانی با فرهنگ و ادب فارسی، تاریخ ایران، فرهنگ، میراث و آداب و رسوم ایرانیان و تاریخ و جغرافیای خلیج فارس و استان بوشهر از طریق برگزاری کلاس ها، کارگاه ها، شرکت در همایش ها و بازدید از میراث و هنر و نمادهای فرهنگی ایران آشنا می شوند.
حاجیانی ادامه داد: در این دوره 12 دانشجو به اتفاق استادان دانشگاه های گرجستان، ایلیا، تفلیس و کوتالیسی این کشور شرکت دارند.
وی یادآور شد: این دوره ها مقدمه ای برای همکاری های بیشتر علمی و فناوری، تبادل دانشجو و اجرای طرح ها و پایان نامه های مشترک بین دانشگاه خلیج فارس و دانشگاههای کشور گرجستان است.لینک خبر


١٥:١٨ - چهارشنبه ٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٨٧    /    تعداد نمایش : ١٢٠٤ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397